Zavřít reklamu

Původně britská společnost Vertu se v minulosti ve světě proslavila především výrobou luxusních mobilních telefonů z prémiových materiálů, jejichž ceny sahaly bez problému do statisíců korun. Značka, jejíž založení se datuje již do roku 1998, se však v minulém roce po jejím odkoupení kontroverzním tureckým podnikatelem dostala do obrovských finančních problémů, což vedlo až k jejímu konci. Tedy alespoň na pár měsíců. 

Přestože se o Vertu v minulých měsících vzhledem k jeho konci nemluvilo, před pár dny rozeslala společnost čínským médiím pozvánky na svou prezentaci, na které bychom se mohli podle podle prvotních spekulací dočkat představení nových mobilních telefonů.  Pozvánky kombinují černou barvu se zlatou a designově vychází z loga Vertu. Dále obsahují informace o čase, místě a dress codu. Zajímavé jsou i dvě hesla, která se na pozvánce objevují. Prvním z nich je “Live or Die”, tím druhým pak “Handmade in England”. Z nich lze odvodit, že si je Vertu velmi dobře vědomo, že stojí nad obrovskou propastí a neúspěch produktu, který by mělo představit, jej do ní bez milosti odstrčí. Druhé heslo pak naznačuje, že se telefony budou i nadále vyrábět ve Velké Británii, přestože za znovuzrozením značky stojí údajně čínští investoři. Ti totiž krátce před vstupem společnosti do likvidace uzavřeli s Vertu partnerství, ze kterých lze vyvodit, že za jeho obnovou stojí právě oni. 

Takto vypadají pozvánky, které společnost rozeslala: 

Nechme se tedy překvapit, s čím na nás Vertu nakonec vyrukuje. Jasno budeme mít již zítra, kdy je událost v Číně naplánována. Snad se ale Vertu podaří opět vyhoupnout zpět do sedla. Podobný výrobce telefonů má totiž na trhu rozhodně své místo.

vertu fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější