Zavřít reklamu

Podle serveru BBC je výrobce luxusních telefonů Vertu v současné době v likvidaci, kvůli čemuž práci ztratily dvě stovky lidí. Značku s tehdy originálním obchodním modelem založila v roce 1998 společnost Nokia, která ji však v roce 2012 prodala. Předposlední čínský majitel prodal firmu kontroverznímu tureckému podnikateli, který plánoval vynaložit potřebné peníze na to, aby společnost udržel nad vodou.  Uvádí se, že Vertu měla deficit ve výši 128 milionů liber (cca 3,7 miliard korun).

I když na druhou stranu to není nic překvapujícího. Vertu v době svého vzniku přišla s úžasnými telefony z vynikajících materiálů, kvůli kterým se cena vyšplhala na několik tisíc dolarů. Zlatou střední cestou byl například model Constellation, který vyšel na 6 tisíc dolarů (cca 137 tisíc korun), ale některé modely stály i více než 15 tisíc dolarů (cca 342 tisíc korun).

Smartphony z luxusních materiálů se vyráběly ve velmi malém počtu. Škoda jen, že Vertu nedokázala udržet krok s nejnovějšími inovacemi, které nabízí ostatní smartphony. Značka například pokulhávala v kvalitě fotoaparátu, přičemž za tak vysokou cenu by člověk očekával, že mu telefon udělá skoro profesionální fotky. Dokonce i multimilionáři upřednostňují spíše iPhone 7 či Galaxy S8, protože jsou to nejlepší telefony na trhu.

Telefony Vertu byly vyrobené z telecí kůže, titanu, diamantů, aligátoří kůže a podobně. Obrazovka byla z umělého safíru.

Turecký majitel si ponechá značku, technologii i licence, ale zatím není známo, zda s tím plánuje něco dělat.

vertu fb

Dnes nejčtenější

.