Zavřít reklamu

Že to Apple myslí s prosazením se v hudební sféře vážně nemůže být díky jeho krokům z minulých týdnů či měsíců prakticky pochyb. Skvělým příkladem může být například koupě populární služby Shazam, snaha o rozvoj Apple Music či tvorba exkluzivních dokumentů, které zachycují právě životy osob z hudební branže. Podle nejmenovaných zdrojů portálu Axios pak udělal Apple v tomto směru před pár dny další velmi důležitý krok. Rozhodl se totiž pro nákup startupu Asaii, jehož cílem je vyvinou nástroj pro hledání mladých talentů hudebního průmyslu. 

Celý nástroj by měl využívat speciální algoritmy, které mají zaznamenat zajímavé příspěvky na sociálních sítích či streamovacích službách, které nepochází od slavných umělců. Shromážděná data se pak dále vyhodnocují, až mohou následně přijít do rukou fyzickým pracovníkům, kteří už pak mohou jít při oslovování talentů “na jisto”. Součástí nákupu je pak i speciální rozhraní, které je možné implementovat do hudebních služeb pro snadnější objevování neznámých interpretů posluchači, díky čemuž mají začínající umělci daleko větší šanci se proslavit. 

Apple Music si parádně užijete zejména na HomePodu:

Samotný Apple ještě koupi této společnosti oficiálně nepotvrdil. Podle výše zmíněného zdroje za ní ale zaplatil kolem 100 milionu dolarů. Pokud se ale vyplatí slova samotného Asaii o tom, že jsou jeho algoritmy schopny nalézt i nového Justina Biebra, investice by se mohla Applu vrátit skutečně velmi brzy. Nicméně se dá očekávat, že její hlavní účel je spíše integrace do Apple Music, což by jej mohlo posunout opět na další úroveň. 

apple music

Dnes nejčtenější

.