Zavřít reklamu

Přestože finální verze iOS 12 dorazila na naše iPhony, iPady a iPody teprve před pár týdny, mnozí fanoušci Applu si už pomalu začali lámat hlavu s tím, jak by mohla vypadat jeho budoucí verze. V iOS 12 totiž Apple příliš mnoho novinek nepřinesl a tak se obecně očekává, že se v tomto ohledu v iOS 13 polepší. Jak by ale mohly v jablečném operačním systému vypadat?

Přesně na tuto otázku se pokusil odpovědět designér Jacob Rendina. Ten ve svém konceptu iOS 13 vytvořil hned několik velmi zajímavých novinek v čele s vylepšeným multitaskingem, který by se mohl objevit i na iPhonech, či možností přihlašovat se do zařízení pod určitými účty, což můžeme znát například z počítačů. Zatímco na iPhonech by byla tato funkce nejspíš poměrně zbytečná, u iPadů by své uživatele jistě našla. V rodinách, kde jeden iPad využívá vícero lidí, by totiž byla možnost přihlašovat se do něj skrze osobní účet, díky čemuž by si mohl uživatel přispůsobit své nastavení, velmi výhodná. 

Za zmínku stojí určitě i funkce Always-On, která zobrazuje některé údaje neustále na displeji, aniž by jej bylo potřeba odemknout. Zatímco touto funkcí některé smartphony konkurence disponují, Apple zatím svým zařízením nic podobného nevnukl. Prohlédnout si pak můžeme i Dark Mode, o který uživatelé prosí Apple již dlouhá léta. Vzhledem k tomu, že letošní macOS Mojave s tmavou verzí dorazil, se však zdá jeho příchod na jablečná iOS zařízení poměrně reálný. Tím spíš, když nyní Apple vsází u iPhonů na OLED displeje, díky kterým by šlo při černém prostředí výrazně prodloužit výdrž baterie. 

V tuto chvíli je samozřejmě velmi těžké říci, zda se mohou koncepty blížit realitě či nikoliv. Informace o iOS 12 však začaly vloni vyplouvat na světlo světa poměrně brzy, takže je možné, že se o chystaném operačním systému pro příští rok též dozvíme první detailnější informace již v následujících týdnech či měsících. Jasno ale budeme mít až příští rok v černu na WWDC. 

ios 13 fb

Dnes nejčtenější

.