Zavřít reklamu

Apple pracuje na několika funkcích pro iPad, které se však objeví až příští rok v iOS 13. Informoval o tom prostřednictvím Twitteru reportér Bloombergu Mark Gurman. Apple údajně přepracovává aplikaci Soubory. Dále systém umožní otevřít jednu a tu samou aplikaci dvakrát vedle sebe v režimu Split View. Sice momentálně můžete pracovat v režimu Split View a otevřít si tak vedle sebe dvě různé aplikace a přesouvat mezi nimi například soubory, ovšem není možné, abyste si otevřeli vedle sebe stejnou aplikaci, což by se mělo s příchodem iOS 13 změnit.

Koncept iOS 12 od Prince Studio:

Gurman zmínil, že některé funkce původně plánované pro iOS 12 budou zahrnuty až do iOS 13, což umožní cupertinské společnosti pracovat na opravách chyb a zlepšení výkonu. Původně se předpokládalo, že iOS 12 přinese přepracovanou domovskou stránku pro iPad a redesignovanou aplikaci Fotky, ale nakonec si podle všeho budeme muset počkat na tyto novinky až do příštího roku.

S aktuální verzí iOS 11 přišlo také několik změn pro uživatele iPadů, například upravený dock, aplikace App Switcher, podporu funkce Drag and Drop, nové funkce pro Apple Pencil jako Instant MarkupInstant Notes a další.

V letošním roce Apple vydá iOS 12, který však nebude obsahovat příliš mnoho nových funkcí, jak původně Apple plánoval. Gurman se domnívá, že Apple představí alespoň jednu specialitu, a to univerzální aplikace pro jablečné systémy, o čemž jsme vás informovali v tomto článku. Ovšem John Gruber informaci vyvrací a myslí si, že univerzální aplikace spatří světlo světa až v iOS 13 a macOS 10.15.

V rámci iOS 12 by se měly objevit nové Animoji, nové rozhraní Animoji a Animoji by podle všeho měly přijít i na iPad. Apple aktualizuje také rodičovskou kontrolu a funkci Nerušit. Ještě navíc přidá podporu multiplayerové hry s rozšířenou realitou.

Apple představí iOS 12, macOS 10.14, tvOS 12 a watchOS 5 už na nadcházející vývojářské konferenci WWDC, která odstartuje 4. června.

ios 13
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

Související články

Dnes nejčtenější