Zavřít reklamu

Bezdrátová sluchátka AirPods, která Apple představil vloni v září, se prakticky od samotného představení těší mezi uživateli obrovské oblibě, která zapříčinila mimo jiné nesmírně dlouhé dodací doby, které dosahovaly u některých prodejců více než dvou měsíců. Ačkoliv si je Apple velkého úspěchu s tímto produktem vědom, rozhodně nechce usnout na vavřínech. Podle nejnovější zprávy velmi spolehlivého analytika Ming-Chi Kua z KGI Securities totiž již prý pracuje na jejich nové vylepšené verzi.

Kuo ve své zprávě příliš detailů neprozrazuje a pouze naznačuje, že se sluchátek dočkáme ve druhé polovině příštího roku. Nejpravděpodobněji nám je tak Apple představí na zářijové keynote. V další části své zprávy však uvádí, že největším problémem výroby AirPods, kvůli kterému jsou jejich dodávky opožděné, jsou jejich baterie. Z toho si tak můžeme vyvodit, že bychom se mohli u nové generace AirPodů dočkat lehce přepracovaného akumulátoru.

Nové bezdrátové pouzdro pro AirPods:

 

Celkově je analytik k prodejům jablečných bezdrátových sluchátek velmi optimistický a myslí si, že šílenství, které kolem nich nastalo hlavně nyní v období vánočních svátků, hned tak nepoleví. Silné prodeje totiž budou pokračovat i po Vánocích a nezachovají se tak podle klasického scénáře, který předpovídá povánoční útlum.

Nynější verze AirPods:

 

Dočkáme se zajímavých produktů

Příští rok bude celkově s ohledem na chystané produkty zajímavý. Krom HomePodu či nabíjecí podložky AirPower se totiž dočkáme i nového nabíjecího pouzdra právě pro nýnější AirPods. To bude též podporovat bezdrátové nabíjení na nové jablečné podložce. Apple nám sice na své keynote přesné datum zahájení prodeje svých produktů nesdělil, minimálně u AirPower však hovořil o začátku příštího roku. Dá se tedy očekávat, že bychom se mohli ve stejném termínu dočkat i nového nabíjecího pouzdra. Na druhou stranu by však bylo poměrně zvláštní, kdyby začal Apple prodávat nové pouzdro jen pár měsíců před vydáním nové verze AirPodů. Je tedy možné, že se ještě odehrají drobné změny v termínech zahájení prodejů.

Uvidíme, s čím na nás tedy Apple nakonec příští rok vyrukuje. Ačkoliv jsou jablečné AirPody opravdu skvělým výdobytkem moderní techniky, pár mušek se na nich najde. Bude tedy zajímavé sledovat, jak si jablečná společnost s jejich vychytáním poradí a zda nám již nebude u jejich druhé verze nic vadit.

Apple AirPods FB

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.