Zavřít reklamu

Že ikonickým kulatým tlačítkům na iPhonech již definitivně odzvonilo potvrdil letos Apple představením tří modelů s bezrámečkovým designem a ovládáním pomocí gest. Smrt tohoto ovládacího prvku pak opět potvrdil ve druhé betě iOS 12.1. Odstranil z ní totiž emoji iPhonu, která klasickým Home Buttonem disponovala, a nahradil jej emoji bezdrámečkového iPhonu.

Změna emoji iPhonu se dala očekávat. Zatímco vloni disponovala bezrámečkovým designem jen “desítka”, letos již propukla tato mánie naplno. Středobodem jablečného vesmíru jsou tak nyní iPhony XS, XS Max a XR, které se snaží Apple tímto způsobem zviditelnit i skrze emoji.

Design klasického iPhonu nahradil design iPhonu bezrámečkového: 

Zajímavé je, že zatímco emoji iPhonu se již upgradu dočkala, emoji Apple Watch je zatím beze změny. I zde bychom se ale mohli dočkat v některém z dalších updatů vylepšení, ze kterého by bylo patrné, že se jedná o nejnovější Apple Watch Series 4 s užšími rámečky kolem displeje. Do vydání finálních verzí systému je ale ještě dostatek času, takže je možné, že se v další betě objeví i toto vylepšení. 

A jak se díváte na emoji vy? Vítáte, že se je Apple snaží aktualizovat i tímto způsobem, nebo vám přijdou tyto úpravy naopak zcela zbytečné a raději byste viděli práce na jiných částech systému? 

iphone-emoji fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější