Zavřít reklamu

Druhá beta verze systému iOS 12.1, kterou Apple vydal zhruba před hodinou, neobsahuje jen několik pěkných novinek v čele se skupinovými hovory FaceTime či možností regulovat rozostření pozadí přímo při fotografování, ale i opravy chyb, které některé uživatele na iPhonech a iPadech sužují. Opravy se tak dočkal i problém, který způsoboval nefunkční nabíjení mimo jiné i u iPhonů XS a XS Max.

Na nefungující nabíjení po zasunutí Lightning kabelu do portu iPhonu s vypnutým displejem si začalo stěžovat čím dál více uživatelů ke konci minulého týdne. Ačkoliv to zprvu vypadlo, že se problém týká jen majitelů iPhonů XS a XS Max, ukázalo se, že se s touto chybou potýkají i majitelé starších iPhonů a iPadů. Naštěstí se ale Applu podařil tento problém rychle vyřešit a opravu implementovat již do dnešní bety. 

Na chybu si zprvu stěžovali především majitelé nových iPhonů:

Jako první upozornil na opravu chyby Rene Ritchie z portálu iMore, kterého problém také sužoval. Po nainstalování nové bety se však již s žádným problémem omezujícím nabíjení nepotýká. Po zastrčení Lightning kabelu do portu iPhonu se totiž již nabíjení klasicky ihned zaktivuje a to i bez nutnosti odemknutí displeje či dokonce opětovného zastrčení do portu. 

Pokud se tedy s problémem potýkáte i vy, vězte, že oprava už je na cestě. Jestli se vám ale na finální verzi iOS 12.1 nechce čekat, nainstalujte si do svého zařízení vývojářský profil nebo se zapojte do veřejného beta testování. Dá se totiž očekávat, že veřejná beta tuto opravu také přinese. Těžko však říci, zdají Apple uvolní během několika hodin či dní. 

iphone-xs-max-3

Dnes nejčtenější

.