Zavřít reklamu

Ani letošní iPhony XS a XS Max se neobejdou bez porodních bolestí, se kterými se nové telefony téměř vždy krátce po představení potýkají. Zatímco vloni trápily majitele nafukující se baterie a vadné displeje, letos jsou na vině problémy s datovým připojením a nově i nabíjení. Stále se zvyšující počet majitelů nových iPhonů si totiž začíná stěžovat na to, že se jejich telefony chovají při nabíjení poměrně zvláštně. 

Společný problém postižených majitelů nových iPhonů spočívá v tom, že po zasunutí Lightning kabelu do portu iPhonu se nabíjení v případě, že je displej telefonu vypnutý, nespustí. Aby se nabíjení aktivovalo, je potřeba v mnohých případech telefon probudit zvednutím či dotykem displeje bez nutnosti odemykání. Někteří nešťastníci se ale potýkají i s tím, že pro aktivaci nabíjení musí po probuzení telefonu Lightning kabel odpojit a znovu připojit, jinak totiž nabíjení nefunguje. 

Tento problém se pokusil na svém youtubovém kanále otestovat i Lewis Hilsenteger z Unbox Therapy. Ten měl k dispozici hned čtyři iPhony XS a čtyři iPhony XS Max, přičemž u dvou jednotek iPhonu XS a u tří jednotek iPhonu XS Max se po zastrčení Lightningu do portu nabíjení skutečně neaktivovalo. Vypadá to tedy, že problémem může být zasaženo skutečně mnoho uživatelů.

V tuto chvíli není jasné, co by mohlo za problémem stát. Spekuluje se však o tom, že by mohla na vině být softwarová novinka USB příslušenství, která Lightning port iPhonů a iPadů po uplynutí hodiny deaktivuje pro vše krom nabíjení. Apple zde však mohl udělat chybu, která by mohla nabíjení iPhonů vyřadit z provozu. Nicméně je zajímavé, že se v diskuzích čas od času objeví i tvrzení, že s problémy s nabíjením se potýkají i majitelé starších iPhonů a iPadů, byť v daleko menší míře. 

Apple se k celému problému zatím ještě nevyjádřil. Dá se ale předpokládat, že se pokusí problém vyřešit pomocí softwarové aktualizace. Na rozuzlení problému si ale budeme muset ještě počkat. 

iphone-xs-max-3

Dnes nejčtenější

.