Zavřít reklamu

Zatímco ještě před pár lety jste v nabídce Applu jeho vlastní externí monitory nalezli, dnes již tomu tak není. Své displeje totiž Apple nahradil v nabídce displeji LG UltraFine 5K, které jsou dle něj momentálně tou nejvhodnější volbou pro rozšíření pracovní plochy Macu či iPadu. Přesto by ale mnoho uživatelů vidělo v nabídce Applu raději displej s nakousnutým jablíčkem v logu. Přesně to by se ale mohlo stát brzy realitou. 

O tom, že Apple na novém externím displeji, který bude určen pro novou generaci Maců mini a Pro, se spekuluje již poměrně dlouho. Doposud však bylo nejasné, kdy bychom se mohli jeho příchodu dočkat. Portál AppleInsider ale upozornil na to, že se po celém světě začínají ztenčovat zásoby Applem nabízených LG UltraFine 5K v jeho kamenných obchodech. Zatímco v některých z nich jich je podle webu posledních pár kusů, v jiných byste odcházeli s prázdnou. 

Takto by mohl nový monitor vypadat: 

Právě nedostupnost produktů bývá čas od času předzvěstí brzkého příchodu novinky či minimálně chystaných změn v nabídce Applu. První varianta se pak zdá o to reálnější, když vezmeme v úvahu fakt, že do konce letošního roku bychom se měli dočkat speciální keynote, na které nám Apple ukáže nové iPady Pro a Macy, po jejichž boku by dávalo představení vlastního externího monitoru smysl – tím spíš, pokud bychom se dočkali upgradovaného Macu mini.

Nechme se tedy překvapit, s čím na nás Apple do konce letošního roku vyrukuje. Nedostupnost displejů od LG je ale přinejmenším podezřelá a za jistý náznak blížících se změn jí lze rozhodně považovat. 

modular mac fb

Související články

Dnes nejčtenější

.