Zavřít reklamu

Tento rok uplynulo 20 let od představení legendárního iMacu G3 od společnosti Apple, který se vyráběl v oranžové, zelené, červené, modré a fialové variantě. Design produktu byl v té době dle mnoha recenzentů skvělý. Sám Steve Jobs o iMacu G3 řekl, že je doslova k nakousnutí. Apple se od podobných stylů už dávno oprostil a nyní uznává spíše minimalistický design. Jak by ale iMac G3 vypadal podle současných designových trendů Applu? Koncept možné současné podoby iMacu zkusil vytvořit fanoušek Antonio De Rosa, který je rovněž velmi talentovaným designérem.

Design starých iMaců vyvolává dnes spíše rozporuplné pocity či nepochopení. Ostatně, Apple se od tohoto designu již dávno odklonil. Nynější hliníkové tělo dělá z iMacu na první pohled královský stroj, který v hezké kanceláři působí jako třešnička na dortu. Barevná plastová provedení počítačů mohou naopak nyní působit infantilně a iMac G3 některým připomene spíše hračku, než reálný stroj. Přesně to se ale pokusil Antonio svým konceptem, ve kterém spojil modernu s retrem, změnit.

Starý iMac G3:

Koncepty nového iMacu G3:

Nutno říct, že koncepty od Antonia De Rosa, které se snaží zachycovat podobu jak původních iMaců, tak i těch současných, vypadají opravdu zajímavě a některým skalním fanouškům Applu by jistě nevadilo mít takový počítač na stole. Nicméně na první pohled velké rozměry konceptu dávají vzpomenout na staré CRT monitory, což už se dlouho nenosí. Jak se vám koncept líbí? Oslovil by vás podobný produkt a rozhodli byste se za něj utratit jistě nemalé peníze?

iMac-G3-fb

 

Dnes nejčtenější

.