Zavřít reklamu

Okolo MacBooku Air se v tomto roce vyskytuje spousta zvěstí a není se čemu divit. Jedná se snad o nejslavnější počítač Applu, jehož tenké líbivé provedení, dlouhá výdrž baterie a solidní výkon z něj dělají stále užitečného pomocníka pro kancelář i zábavu. Hned v lednu web Digitimes přišel se zprávou, že Apple vydá nový 13“ MacBook, kterým se Air pokusí nahradit. To už neúspěšně zkoušel s 12“ MacBookem a 13“ Macbookem Pro bez TouchBaru, problémem je však příliš vysoká cena oproti Airu.

Informace o příchodu nového 13“ MacBooku potvrzoval v březnu i uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, který o něm mluvil jako o „novém MacBooku Air“. Hovořilo se i o možném představení v červnu na WWDC, což se ale bohužel nestalo. Další zprávy tvrdily, že nový 13“ MacBook by měl začínat na ceně pod 999 dolarů, což je současná cena MacBooku Air a měl by obsahovat Retina displej. Pokud by se tak stalo, jednalo by se pro spoustu uživatelů o jasnou volbu, neboť ceny 12“ MacBooku startují na ceně 1.299 dolarů.

Nejnovější zpráva webu Digitimes informuje o ledasčem. Společnost Dell objednávky notebooků snižuje, HP zvyšuje. Nejdůležitější pro každého fanouška jablečných počítačů je ale zpráva, že společnost Quanta, která se spolu se společností Foxconn stará o dodávky MacBooků, zvýší ve čtvrtém čtvrtletí objednávky o 10 milionů levných notebooků společnosti Apple. Možná se tak brzy dočkáme nových levnějších MacBooků s Retina displejem, což by mohlo prodeje Maců nakopnout, neboť ty byly ve druhém čtvrtletí nejhorší za posledních 7 let. Nelichotivé výsledky by tak mohl zvrátit nástupce MacBooku Air (snad s výše uvedenou cenou maximálně 999 dolarů), který se od března 2015 výraznějšího upgradu nedočkal.

macbook-air-2018-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější