Zavřít reklamu

Minulý měsíc jsme se dozvěděli, že se australskému chlapci podařilo nahackovat na server Applu a odtud stáhnout zhruba 90 GB zabezpečených souborů. Vzhledem k tomu, že mu v době, kdy s kradením dat začal, bylo pouhých 16 let, nemůže být jmenován a byl souzen jako nezletilý. A jak zněla jeho obhajoba? Byl prý fascinován jablečnou společností a byl posedlý touhou dostat se do její sítě. Tím chtěl předvést své dovednosti s nadějí, že by mu tento čin mohl pomoci k získání pracovního místa v Applu.

O osudu mladíka rozhodl před pár dny australský soud, který měl případ na starosti. Vzhledem k tomu, že maximální možný trest činil až 10 let (respektive 2 roky u druhého pachatele) odnětí svobody, může být mladík celkem spokojený s rozsudkem. Ten mu ukládá trest v podobě osmi měsíců probačního dohledu. Dále soud rozhodl i o výši trestu pro jeho spolupachatele. Tím byl další mladík, který měl na svědomí vytvoření skriptu a zabezpečeného tunelu, kterým obešli zabezpečení a firewall.

Bezpečnost je pro Apple velmi důležitá. I proto vytvořil novou autentizační metodu Face ID, která má být mnohokrát bezpečnější než stávající Touch ID:

Zjistilo se, že hackování probíhalo už od června 2015 do listopadu 2016 a poté znovu v dubnu 2017. Apple uvedl, že nebyly ohroženy žádné osobní údaje zákazníků. Soudce mladistvého soudu uvedl, že se jedná o velmi vážný přestupek. Šlo prý o velmi sofistikovaný a úspěšný útok na bezpečnost významné nadnárodní společnosti. I tak byl ale evidentně k oběma mladíkům poměrně milosrdný.

soukromí-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.