Zavřít reklamu

Kvalita Face ID a jeho bezpečnost z pohledu prolomitelnosti se velmi řešila minulý rok s příchodem iPhonu X. Nakonec vyšlo najevo, že největší „hrozbou“ jsou dvojčata. U nich totiž docházelo často k tomu, že i když se telefon snažilo odemknout to z dvojčat, kterému iPhone nepatřil, bez problému se mu to podařilo. Apple pro letošní řadu iPhonů zapracoval především na rychlosti Face ID, změnila se však nějak schopnost rozpoznat dvojče?

Již dříve tento rok se objevil patent, který si Apple nechal zaregistrovat a zaměřoval se na nový způsob rozpoznávání obličeje. Nová technologie by skenovala cévy v obličeji a tím by se docílilo téměř 100 % jistoty, že se telefon odemkne opravdu pouze majiteli telefonu. Avšak tato novinka samozřejmě v iPhonu XS ani XS Max implementována není, takže se na internetu opět objevují testy dvojčat.

Ti se rozhodli otestovat nový iPhone hned třikrát. A ve všech třech telefon selhal. Při prvním pokusu vypadali oba naprosto stejně, při tom druhém byl jeden z nich neoholený, přesto jej iPhone identifikoval jako správného uživatele. Při třetím testu nepomohla ani nasazená čepice, XS Max se znovu odemkl.

Nutno podotknout, že pokud si jsou dvojčata velmi podobná, rozdíly v jejich obličejích jsou opravdu minimální a nemůžeme se divit, že je iPhone od sebe nerozezná. Stále platí, že teoretická šance odemknutí telefonu cizím člověkem je zhruba jedna ku milionu, což je oproti Touch ID (1:50 000) velmi slušné číslo.

face-id-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.