Zavřít reklamu

Přestože se před představením nových iPhonů spekulovalo o tom, že se Apple letos rozhodne pro jejich zlevnění, díky čemuž je protlačí k daleko více zákazníkům, nic podobného se nestalo. Novinky tak v USA odstartovaly na 999, respektive 1099 dolarech, což není v žádném případě malá částka. Co když se ale tyto extrémně drahé stroje rozbijí? I

Už opravy vloni představeného iPhonu X byly skutečně nákladné a nejinak tomu je i letos. S příchodem iPhonu XS Max byl navíc Apple nucen cenu opět o pár desítek dolarů zvýšit, čímž se dostal na skoro až neuvěřitelná čísla. Pokud by se vám totiž podařil rozbít například jeho displej a chtěli byste jej vyměnit, museli byste si připravit rovných 329 dolarů, tedy zhruba 7140 korun, což je jen pro zajímavost zhruba o tisíc korun více, než kolik si účtoval Apple v USA před rokem u iPhonu X. Ceny u nás budou ale ještě o pár set vyšší kvůli započtení cla za díly a daně, což v americké ceně započteno není. Samozřejmě zde ale platí, že pokud bude displej telefonu trpět vadou z výroby, Apple vám jej vymění zcela zdarma. Cena výměny displeje iPhonu XS Max je jen pro zajímavost téměř dvakrát dražší než výměna displej iPhonů 7 Plus a 8 Plus a je “jen” o 120 dolarů nižší než nový iPhone 7. 

Oprava těchto krasavců vás vyjde velmi draho: 

Vyplatí se vůbec novinka opravovat?

Se šílenými cenami za opravu ale ještě ani z daleka nekončíme. Můžete se totiž dostat i do situace, kdy na svém telefonu rozbijete například skleněná záda a budete je potřeba vyměnit. V takovém případě ale vaše peněženka zapláče ještě více. Zatímco vloni si Apple účtoval v USA u iPhonu X “jen” 549 dolarů za výměnu, u letošního modelu XS Max vás “další opravy”, do kterých právě rozbité sklo na zádech spadá, zaplatíte za opravu 599 dolarů, což je jen pro zajímavost cena, za kterou se v USA prodává iPhone 8 v základní variantě. I zde je navíc potřeba počítat s tím, že v Čechách bude oprava kvůli poplatkům o něco dražší.

Pokud se tedy na nákup nového iPhonu XS či rovnou XS Max chystáte, rozhodně se mějte při jejich používání na pozoru. Při jejich rozbití vás totiž vyjde oprava na skutečně obrovské peníze. Na druhou stranu se ale Apple chlubil tím, že jsou letošní iPhony vyrobeny z extrémně odolného skla, které by mělo být velmi těžké rozbít. Snad se tedy jeho slova naplní a co nejméně z nás bude muset obří částky za opravy zaplatit. 

iphone xs fb

Dnes nejčtenější

.