Zavřít reklamu

Po včerejším prvním rozebrání iPhonu XS holandským technikem přichází dnes na řadu odborníci z iFixit. Ti si vzali na demontáž jak 5,8” model, tak i 6,5” iPhone XS Max, který má díky své velikosti uspořádání vnitřních komponentů lehce odlišné. Jak se tedy XS Max od svého menšího sourozence liší? 

Hned na první pohled zaujme odlišná baterie. Zatímco menší model se dočkal jednobuněčné baterie ve tvaru písmene L, větší model přichází též s “elkovou” baterií, která se však stejně jako v minulém roce hned ze dvou části, které jsou navzájem propojené. Přepracování se dočkal i Taptic Engine, který se musel kvůli velikosti „maxového“ telefonu řádně zvětšit. Větší je pak i základní deska, kterou si můžete na fotografiích detailně prohlédnout. Rozsah širokoúhlého objektivu se podle iFixit zvýšil o 32 %, což mělo dle všeho za následek právě mírné “nabobtnání” zadní kamery. Ta se totiž podle měření nepatrně zvětšila, kvůli čemuž nemusí na iPhone XS pasovat některé z krytů pro iPhone X.

Kompletně rozebraný iPhone XS a XS Max si můžete prohlédnout zde:

Již včera jsme se dozvěděli, že je demontáž displeje kvůli novému typu těsnění, které Apple použil pro lepší odolnost vůči prachu a vodě, poměrně náročná. Displej totiž drží v těle daleko lépe, než na co jsme byli zvyklí v minulých letech. I přesto se ale zdá odborníkům z iFixit nový iPhone XS a potažmo i XS Max poměrně dobře opravitelný a ohodnotili je oba známkou 6/10, přičemž 10 je samozřejmě nejlepší. Pokud byste ale svůj iPhone poškodili, rozhodně bude lepší varianta nechat jej opravit odborníky v autorizovaném servisu. 

iphone-xs-teardown1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější