Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co jsme vám přinesli čerstvé informace o příchodu Apple Pay do České republiky. Právě o vstupu této nové platební metody na tuzemský trh se totiž v posledních týdnech v mnoha médiích čile spekulovalo a už už to vypadalo, že je na spadnutí. Nicméně z vyjádření bank to spíše vypadá, že jásání z Apple Pay zatím na místě není. Mnohé z nich jsou sice na tuto službu připraveny či s přípravami finišují, poslední slovo má ale dle nich samozřejmě Apple, na který nás i některé z nich směrovaly. Zkusili jsme tedy štěstí a českou podporu Applu jsme kontaktovali ve snaze zjistit, jak to s Apple Pay vypadá.

Přestože jsme odpověď email, ve kterém jsme pár dotazů ohledně jablečné platební služby položili, příliš neočekávali, navrátila se poměrně rychle. Bohužel nám však žádné novinky neprozradila. Podle Jozefa, který nám na náš mail odpověděl, totiž minimálně česká podpora Applu o příchodu Apple Pay žádné konkrétní věci neví. Přesnou odpověď si pak můžete přečíst pod tímto odstavcem. (Odpověď je zkopírována přesně tak, jak ji Apple zaslal zpět – tj. bez interpunkce).

„Dakujeme za Vas zaujem o nase produkty. Bohuzial momentalne nemame ziadne konkretne informacie ohladom zavedenia Apple Pay v Ceskej republike.Odporucal by som Vam sledovat stranku https://www.apple.com/cz/newsroom/ kde urcite najdete informacie ohladne akychkolvek noviniek, ktore sa budu pripravovat.Ak to bude aktualne urcite to najdete na vyssie uvedenej webovej stranke.“

V tuto chvíli je tak velmi těžké říci, jak to s příchodem Apple Pay do Česka vlastně vypadá. Z odpovědi Applu totiž samozřejmě žádné konkrétní datum vyčíst nelze. Na druhou stranu se ale může samozřejmě jednat o interní informace, ke kterým mají téměř do dokončení vyjednávání přístup jen někteří zaměstnanci Applu a tudíž s nimi nemusí být podpora vůbec seznámena a dozví se o nich až ve chvíli, kdy budou tyto informace zcela oficiální. Nám tak nezbude nic jiného, než doufat, že k oficiálnímu oznámení dojde již brzy.

apple pay poland

Související články

Dnes nejčtenější

.