Zavřít reklamu

Přestože nás od představení nových iPhonů dělí již jen desítky hodin, úniky informací o novinkách rozhodně neslábnou. Po úniku fotografií 6,1” modelu v několika barvách a s podporou Dual SIM, který dle leakera Bena Geskina zachycuje skutečné prototypy a nikoliv falešné modely, se totiž objevila zpráva, která objasňuje název tohoto modelu. O tom jsme doposud hovořili jako o iPhonu 9, což je však dle všeho špatně. 

Portál SlashLeaks zveřejnil fotografii zachycující interní prezentaci čínského mobilního operátora, který již má o chystaných iPhonech některé informace a prezentací je chtěl rozšířit mezi své zaměstnance a na příchod iPhonů je tak připravit. Dle jeho prezentace bychom se tedy neměli dočkat iPhonu 9, ale iPhone XC. Cena tohoto modelu by pak měla být po převedení měn a odečtení čínských poplatků zhruba 700 dolarů, což odpovídá ceně, za kterou se nyní prodává v USA iPhone 8. Cena tak koresponduje s cenami, které odhalili minulý týden němečtí operátoři. 

Tato fotografie z prezentace čínského operátora unikla: 

weibo-iPhone-XS-presentation-slide-800x601
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Označení iPhone XC by dávalo svým způsobem smysl. Když totiž Apple uvedl naposledy levný model po boku své vlajkové lodě, označil jej právě písmenem C – tehdy to byl iPhone 5C vedle iPhonu 5S. K této strategii by se tak vrátil po dlouhých pěti letech. Výše zmíněné modely totiž na trh dorazily v září 2013. 

Takto budou iPhony XC vypadat:

Prezentace China Mobile odhaluje krom názvu pro 6,1” iPhone i název pro iPhone největší. Ten by se měl jmenovat iPhone XS Plus, o čemž se v předchozích týdnech spekulovalo. Nicméně minulý týden se objevily informace o tom, že se Apple rozhodl jinak a jeho 6,5” prémiový model ponese název iPhone XS Max. Těžko tak říci, pro jakou variantu z těchto dvou se nakonec Apple rozhodl. Portál 9to5mac, který s informací o iPhonu XS Max přinesl, totiž tvrdil, že zprávy pochází přímo od lidí obeznámených marketingem Applu a tudíž by se měly zakládat na pravdě. Nicméně úniky společnosti China Mobile se alespoň podle zahraničních kolegů v minulosti též mnohokrát zakládaly na pravdě. S téměř stoprocentní jistotou se tak dá nyní říci pouze to, že 5,8″ model ponese název iPhone XS. 

Krom názvů iPhonů pak prezentace informuje i o příchodu Dual SIM modelů, které by však měly údajně dorazit později, než modely s podporou jedné SIM karty. Ty by navíc měly být dostupné jen v některých zemích, což však z čínské prezentace nevyčteme, jelikož právě v Číně by s jejich dostupností být problém neměl.

iphone 9 red fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější