Zavřít reklamu

Prototyp lektrického ťahača s názvom Semi od spoločnosti Tesla si v posledných mesiacoch získal nejedného obdivovateľa. Momentálne je tento elektrický kolos súčasťou akéhosi turné, ktoré má za úlohu osloviť potenciálnych kupcov. Najnovšie informácie poukazujú na oslovenie špedičnej spoločnosti UPS, ktorá mala tú česť si odskúšať elektrický ťahač na vlastnej koži. Na Tesle Semi mali možnosť jazdiť samotní zamestnanci firmy, ktorí sa o zážitok podelili nie len so samotným producentom vozidiel, ale aj so širokou verejnosťou. Čo naň hovoria?

Po nedávnej návšteve Arkansasu, kde bol ťahač Semi videní niekoľkými zvedavcami sa vozidlo presúva do Addisonu v štáte Illinois, kde figuruje ako testovací králik pre doručovacieho giganta v podobe firmy UPS. Tá je momentálne držiteľom najväčšej rezervácie spomínaných vozov, pričom ich objednávka zahŕňa až 125 ťahačov. V súvislosti s touto skutočnosťou považuje firma za nevyhnutné aby sa zamestnanci zoznámili so svojimi budúcimi dopravnými prostriedkami a „omakali“ si ich v praxi.

Zamestnanci UPS boli z jazdy na Tesla Semi priam nadšení. Niektorí podotýkajú, že sa nikdy neviezli v lepšom vozidle.

Aktérom testovania bol aj Jerome Guillenvedúci, ktorý figuruje ako vedúci programu Tesla Semi. Podľa jeho slov šlo o výbornú skúsenosť, ktorá mala záujemcov presvedčiť o kvalitách vozidla a zároveň priniesť Tesle ďalšie predobjednávky. Mnoho záujemcov však ťahaču Semi neverí, nakoľko je podľa nich nemožné, aby Tesla stihla ukončiť vývoj vozidla s rovnakým dojazdom, ako vyhlásila ešte v minulom roku. Ten sa pohybuje okolo 500 míľ (804,67 km) pri plne naloženom nákladnom priestore. Okrem toho Tesla vyhlasuje, že náklady na cestovanie použitím Tesla Semi by nemali presahovať sumu 1,26 dolára na míľu. Napriek obavám a kritike zo strany trhu je riaditeľ Tesly Elon Musk presvedčený o úspechu vozidla.

Mnoho záujemcov, ktorí si mohli ťahač otestovať sa doň doslova zamilovali. pochvaľujú si nie len výborné jazdné vlasnosti a komfortný interiér, ale aj spotrebu a spomínaný dojazd (ktorý by sa mal vo finálnej verzii navýšiť). Za predpokladu, že sa rovnaký ťahač objavil pred pár týždňami v Kalifornii je možné skonštatovať, že testovacie vozidlo prekonalo hranicu 4800 km. Uvidíme, kde sa s ním stretneme najbližšie. Musk dodáva, že momentálne sa čaká už len na posledné dizajnérske doplnky a produkcia sa môže začať. Uvedenie Tesla Semi do výroby je naplánované na rok 2019, preto sa zdá, že tento plán by mohol byť zrealizovaný v odhadovanom čase.

Tesla

Související články

Dnes nejčtenější

.