Zavřít reklamu

Svet technológií a inovácií sa posúva každým dňom míľovými krokmi. Každú chvíľu môžeme byť svedkami dramatických odhalení, uvedenia revolučných možností a príchodu nových systémov na trh. Ruská firma Kalašnikov (Kalashnikov), ktorá je známa hlavne vďaka produkcii útočnej pušky AK-47 sa v posledných dňoch postarala o celosvetovú senzáciu. Zbrojársky magnát sa púšťa do vývoja elektromobilov. Ich nový model má byť priamym konkurentom pre najväčšieho hráča na poli elektromobility a zelenej energie – pre spoločnosť Tesla.

Plne funkčný elektromobil postavený na platforme legendárneho „Moskviča“ má byť hlavnou zbraňou v boji proti Elonovi Muskovi a jeho celosvetovo uznávanej firme. Elektromobil bol predstavený počas minulého víkendu, počas fóra zbraní s názvom „Army 2018“ . Sofia Ivanova, hovorkyňa firmy Kalashnikov uviedla po predstavení nasledujúce vyjadrenie: „Tento projekt predstavuje priamu konkurenciu pre producenta elektromobilov v podobe spoločnosti Tesla. V súčasnosti je táto firma najúspešnejším hráčom a my s nimi chceme minimálne držať rovnaký krok.“

Fotografie nového elektromobilu od ruského Kalašnikova nájdete v nasledujúcej galérii:

Podľa papierových údajov vozidlo disponuje 220 KW elektrickým motorom, pričom batéria ponúkne (vraj) až 350 km dojazd. To všetko je doplnené zrýchlením z 0 na 100 km/h v čase 6 sekúnd. Viac podrobností a detailov o vozidle s označením „CV-1“ sme sa od firmy nedočkali. Ak sa vám tento projekt zdá nanajvýš groteskný, určite nie ste sami. Myšlienka, že niekto uprednostní podobné vozidlo pred prémiovým Modelom 3 alebo X od Tesly je maximálne irelevantná. Jedinou skutočnosťou, ktorou by mohlo toto vozidlo zaujať je samozrejme cenovka. No pokiaľ sa bude jednať o zahraničný trh, potenciálnych záujemcov o elektromobil by určite nepresvedčila ani sympatická cena.

Napriek tomu, že sa ohlásenie spoločnosti Kalašnikov mnohým javí ako zlý vtip, niekoľko ruských producentov (ktorí sa tiež nezaoberajú výrobou automobilov) tiež vyjadrilo záujem v tomto smere. Elektromobilita je aj napriek očakávaniam v Rusku žiadaným javom, preto môžeme očakávať viacero podobných vyjadrení aj od iných firiem, ktoré si okrem automatických zbraní a bojovej techniky, pripíšu do portfólia aj výrobu elektromobilov.

Tesla
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější