Zavřít reklamu

Společnost Google včera vydala Android 9 Pie a přivedla tak k radosti pár šťastlivců. Proč jen pár? Novou verzi systému si totiž nainstalují pouze majitelé smartphonů Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel XL a Essential Phone. Jelikož drtivá většina výrobců si upravuje vzhled Androidu k obrazu svému, potrvá aktualizace na nejnovější systém i u vlajkových lodí celé měsíce. Google slibuje, že se Android 9 Pie ukáže na zařízeních do konce podzimu, a to díky rozsáhlému betatestování, na kterém se účastnily společnosti jako Sony, Xiaomi, Oppo, Vivo, One Plus. Na první pohled zde chybí Samsung a některé zdroje uvádí, že Android 9 Pie se na Samsungu Galaxy S9 ukáže až v roce 2019.

Co nového Android 9 Pie nabízí? Majitelé hrstky vybraných smartphonů se již teď můžou těšit z uživatelského rozhraní založeného ve velké míře na gestech, což se jeví jako sázka na jistotu, neboť na iPhonu X to funguje dobře. Dále se zde nachází Dashboard, který spolehlivě ukáže čas, který trávíte v jednotlivých aplikacích. Ano, přesně tohle bylo představeno na WWDC jako součást iOS 12. Samozřejmě v novém Androidu nechybí ani podpora aplikací pro smartphony s horním výřezem obrazovky.

V  galerii se podívejte na oficiální představení iOS 12 na letošním WWDC:

Teď trochu čísel. Předchozí verze Androidu 8 Oreo byla představena 21. srpna 2017. V současné době je tento systém pouze na 12,1% zařízení. O rok starší Android 7 Nougat běží na 30,8% zařízení a Android 6 Marshmallow představený v říjnu 2015 úspěšně „zpomaluje“ 50% androidích smartphonů. 9,1% uživatelů Androidů stále používá 4.4 Kitkat z roku 2013. K 31. květnu letošního roku Apple hlásil iOS 11 na 81% zařízení. V září Apple vydá iOS 12, který bude k dispozici i pro iPhone 5s a iPad Air, tedy pro modely 5 let staré. Na seznam chystaných novinek v iOS 12 se můžete podívat v jednom z našich minulých článků.

android 9-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.