Jeden z největších problémů nových MacBooků Pro vám může pomoci se snídaní

Různých odborných testů i analýz na téma nového MacBooku Pro s procesorem i9 tu už bylo mnoho. Pojďme se tedy podívat, zda bychom si díky jeho přehřívání mohli třeba uvařit vejce k snídani. Přesně do tohoto experimentu se pustil youtuber s přezdívkou randomfrankp a celý jej, jak jinak, natočil na kameru.

Nový MacBook Pro si toho vytrpěl opravdu mnoho. Nejprve se řešila klávesnice a její vylepšení oproti předešlým modelům. Potom si také řada uživatelů stěžovala na vyskakování chybových hlášek a samovolné restartování systému, za což zřejmě může čip Apple T2, ale zřejmě nejpalčivější byly problémy právě s procesorem i9. Díky jeho přehřívání zpočátku docházelo k obrovským výkyvům výkonu při používání určitých aplikací. Dokonce MacBook vykazoval horší výsledky než jeho loňský starší bratříček. Problém s výkonem Apple vyřešil aktualizací, ale vysoká teplota samozřejmě zůstala.

MacBook se skvělý a všestranný pomocník, vařit na něm však zatím nejde:

Na videu můžeme vidět, že při renderu se pohybuje teplota procesoru okolo 100 stupňů Celcia, což je opravdu vysoké číslo. No ale co to vejce, rozklepnuté přímo na spodní stranu MacBooku? Bohužel i přes přehřívání procesoru se šasi nezahřálo natolik, aby vejce uvařilo. Jeho teplota byla maximálně necelých 50 stupňů a to je zkrátka málo. A to i přesto, že bylo vejce na Macbooku téměř sedm hodin, během níž neustále přístroj renderovat video. Navíc ke konci z neznámého důvodu klesla teplota procesoru na přibližně 70-80 stupňů a bylo jasné, že nemá cenu v experimentu dále pokračovat.

Výkon tedy nabízí MacBooky Pro opravdu vysoký, avšak snídani za nás stále ještě neuvaří.

| | Zdroj
7
Leitz

Diskuze

  Pardón, ale to jsou naprosta standarní teploty … 94•C, já jedu na hliníkovém HP na 98•C…. další věc- teplota v místnosti byla kolik?, další věc hliníkový “kejs” funguje sám jako “chladič” takže 117•C opět standart, já mám na hliníkovém HP 120 ALE POZOR pouze na “kejsu”…. to ja tak když někdo nerozumí rozdílům ntb vs PC a hejtuje…. demence všichni ovce

  Reagovat

  neni nad to drzet v ruce „chladic“, ktery ma treba 60 stupnu, ze? nehlede na to, ze tyhle extremni teploty kolem 100 stupnu znacne snizuji zivotnost mnoha komponent.

  Reagovat

  S takovou teplotou ti ten procak asi moc dlouho nevydrzi. Ja kdyz mam na svem hernim ntb 80 stupnu na procesoru tak uz se chytam za hlavu a zapinam vetrak na max. Taky uz ho mam 4 roky a furt slape jak ma. Zajimalo by me kolik vydrzi ten tvuj, kdyz ho takto prehrivas.

  Reagovat

  Jsem rad za svůj MBPro Mid 2014 a rozhodne bych ho ani zadarmo nevymenil za novy MacBook. Grafiku na tom dělám denně. Bez sekání nebo čekání. Nechci MacBook který má víc nevýhod než výhod. iPhone X mám rád, ten se povedl až na ten rozpoznávací ksichtostroj. iPad Pro používám na kreslení a grafiku a je také špičkový. Proč nemohou udělat také MacBook kde udělá člověk WOW. A novinky jsou revoluční. Jako když jsem poprvé viděl hliníkový MacBook, Retinu, Magsafe … na nějaký přihlouplý digitální pritepleny prouzecek nejsem zvědavý obzvláště když pracuji na externí klávesnici. Jeden konektor. Přehřívání. Klávesnice za starou belu. Bohužel až můj notebook navštíví křemíkové nebe vyměnim mobilitu za iMac.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz