Zavřít reklamu

Různých odborných testů i analýz na téma nového MacBooku Pro s procesorem i9 tu už bylo mnoho. Pojďme se tedy podívat, zda bychom si díky jeho přehřívání mohli třeba uvařit vejce k snídani. Přesně do tohoto experimentu se pustil youtuber s přezdívkou randomfrankp a celý jej, jak jinak, natočil na kameru.

Nový MacBook Pro si toho vytrpěl opravdu mnoho. Nejprve se řešila klávesnice a její vylepšení oproti předešlým modelům. Potom si také řada uživatelů stěžovala na vyskakování chybových hlášek a samovolné restartování systému, za což zřejmě může čip Apple T2, ale zřejmě nejpalčivější byly problémy právě s procesorem i9. Díky jeho přehřívání zpočátku docházelo k obrovským výkyvům výkonu při používání určitých aplikací. Dokonce MacBook vykazoval horší výsledky než jeho loňský starší bratříček. Problém s výkonem Apple vyřešil aktualizací, ale vysoká teplota samozřejmě zůstala.

MacBook se skvělý a všestranný pomocník, vařit na něm však zatím nejde:

Na videu můžeme vidět, že při renderu se pohybuje teplota procesoru okolo 100 stupňů Celcia, což je opravdu vysoké číslo. No ale co to vejce, rozklepnuté přímo na spodní stranu MacBooku? Bohužel i přes přehřívání procesoru se šasi nezahřálo natolik, aby vejce uvařilo. Jeho teplota byla maximálně necelých 50 stupňů a to je zkrátka málo. A to i přesto, že bylo vejce na Macbooku téměř sedm hodin, během níž neustále přístroj renderovat video. Navíc ke konci z neznámého důvodu klesla teplota procesoru na přibližně 70-80 stupňů a bylo jasné, že nemá cenu v experimentu dále pokračovat.

Výkon tedy nabízí MacBooky Pro opravdu vysoký, avšak snídani za nás stále ještě neuvaří.

macbook teplota uvodni

Související články

Dnes nejčtenější

.