Zavřít reklamu

Ráno jsme vás informovali o problému některých uživatelů u jejich iMaců Pro a MacBooků Pro. Stávalo se jim, že se celý systém zasekl a následně restartoval. Po spuštění Macu se uživatelé dozví, že se jednalo o chybu systému „Bridge OS“. A díky tomu je hlavním podezřelým čip Apple T2. Ten v sobě obsahuje řadič řízení systému, zvuku i SSD úložiště. Navíc zvyšuje bezpečnost celého systému a šifrování dat. A vzhledem k tomu, kolik úkonů vykonává, obsahuje vlastní operační systém. Ten je oddělen od macOS a nazývá se právě Bridge OS.

Každý, kdo se s podobným problémem setkal, mohl vyzkoušet celou řadu různých tipů, jak se s ním popasovat. Tím nejrazantnějším bylo přeinstalování celého operačního systému macOS. A bohužel ani to nepomohlo všem. Stránka MacRumors se tedy obrátila na Apple, aby se k celé situaci vyjádřil. Odpovědí jim bylo, že se nejedná o rozšířený problém, ale i přesto se příslušné týmy touto záležitostí zabývají a snaží se zlepšit stabilitu a spolehlivost svých produktů.

Klávesnice, přehřívání, náhodné restarty systému… co přijde příště?

Apple také doporučuje, aby všichni aktualizovali své MacBooky Pro na nejnovější verzi MacOS High Sierra, která vyšla tento týden. Obsahuje totiž zlepšení stability a mimo jiné řeší i problémy s přehříváním nejnovějších MacBooků Pro. Bohužel už se na internetu objevily zprávy, že ani tato aktualizace není 100% a už se ozvali uživatelé, kterým problém nevyřešila. Snad se tedy ti, kterých se to týká, dočkají nápravy co nejdříve. Jejich rozhořčení je zcela pochopitelné, protože nejnovější MacBooky Pro rozhodně nejsou levnou záležitostí a od jejich vydání se už řeší druhý závažný problém.

apple t2

Dnes nejčtenější

.