Apple konečně opravil chybu, která sužovala některé uživatele již od iOS 11.3

Až se za pár let společně ohlédneme do minulosti na operační systémy od Applu, iOS 11 bude s největší pravděpodobností převyšovat ostatní co do počtu chyb, které se v něm objevily a které se Apple snažil v průběhu roku opravit. Jednu poměrně nepříjemnou chybu musel zalátat i skrze iOS 11.4.1. 

O různých textových bombách či chybách, kdy po zadání či obdržení určitého textu vypoví iPhone či iPad službu, jsme na našem webu psali již několikrát. A právě chyba, kterou Apple v iOS 11.4.1 opravil, je podobného charakteru. Už v iOS 11.3 se totiž začali uživatelé, kteří měli nastavený iPhone či iPad na převážně čínský region, potýkat s problémem, kdy po napsání “Taiwan” do aplikací (ať už Zprávy, iMessage, WhatsApp či podobné) vypověděl iPhone službu a aplikace se zhroutila. Jablečná společnost se však odhodlala k nápravě až nyní, což je poměrně zvláštní.

Velkých omezení se v Číně dočkali i uživatelé využívající Apple Watch s podporou LTE. Tamní vláda jim totiž LTE odstřihla: 

Důvod chyby je přitom poměrně zvláštní. Podle výzkumníka Patricka Wardleho, který na chybu a její opravu upozornil, si totiž Apple přivodil chybu sám svou neopatrností. Čína má totiž s Taiwanem již řadu let velmi napjaté vztahy, které se s největší pravděpodobností hned tak nezlepší. Jelikož je však Čína pro Apple velmi důležitý trh, snaží se jí jablečná společnost vycházet vstříc prakticky ve všem, takže se rozhodla i pro skrytí samostatné vlajky Taiwanu, které by mohla Čínu svým způsobem v iOS pohoršovat. Právě ne zcela zdařilým odstraněním vlajky z iOS však vznikla ona chyba, která způsobovala pády aplikací. S opravou chyby se ale Apple evidentně příliš nestresoval, jelikož iOS 11.3 vydal na konci března a iOS 11.4.1 teprve před pár dny, tedy na začátku července.

Celkově se dá vztahy Applu s Čínou označit jako lehce nadstandardní. Není tomu totiž tak dlouho, co například z tamního App Storu zmizely VPN aplikace zajišťující soukromé připojení obyvatelům. Tento krok ale vyvolal vcelku silnou kritiku, která se na Apple valila i od amerických zákonodárců. Na druhou stranu je ale jasné, že pro svůj růst udělá Apple vše, co bude v jeho silách a právě udržování dobrých vztahů s Čínou je jednou z věcí, která je k úspěchu nezbytná. 

| | Zdroj
24
Leitz

Diskuze

  Lukáš Božik

  Baterku mali racej opraviť ……

  Reagovat

  S tou baterkou je to pořád dokola

  Nastavení > Mobilní data > Volby dat > Zapnout 4G > zatrhněte „Vypnuto“ místo „Pouze hlasový“

  Vsvětlení proč u tebe dochází k „vyšťavování“ baterky. Tvůj iPhone se stále připojuje z jedné BTS na druhou (3G a 4G) … Vsvětlím podrobněji. U tebe doma je pravděpodobně silný signál z BTS v 3G síti, ale mobil preferuje LTE síť a tak se snaží hledat BTS v sítí 4G, najde ji, připojí se, ale signál je velmi slabý a tak se zase odpojí a připojí na BTS v 3G síti … a tak pořád dokola. A dělá to i když máš v mobilu vypnuté mobilní data. Mé nastavení v předešlém příspěvku by měl tvůj problém s baterkou vyřešit.

  Reagovat

  Zdravím, viete mi poradiť prečo nemám na iP8 na klávesnici predikciu tých 3och slov hore ako na úvodnom obrázku tohto článku aj keď mám všetko zapnuté?

  Reagovat

  Taky se vám na Messengeru přijímají zprávy, i když aplikaci máte vypnutou a v nastavení aktualizace na pozadí také vypnuté?

  Reagovat

  nemáš zapnuté psuh notifikace?

  Reagovat

  Ne nefunguje. Chtěl bych, aby Messenger mi vyhazoval oznámení pouze pokud je zapnutý. Ale dělá si co chce, i přesto že je vypnutý a neběží ani na pozadí, i přes vypnuté vyzvedávání dat (vypnuté a nastavené na ruční).

  Zabralo by to 10 sec vyhledání na googlu. místo toho stráví stejný čas psaním otázky a pak čeká půlhodinu na odpověď. Toto asi nikdy nepochopím…

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz