Zavřít reklamu

Až se za pár let společně ohlédneme do minulosti na operační systémy od Applu, iOS 11 bude s největší pravděpodobností převyšovat ostatní co do počtu chyb, které se v něm objevily a které se Apple snažil v průběhu roku opravit. Jednu poměrně nepříjemnou chybu musel zalátat i skrze iOS 11.4.1. 

O různých textových bombách či chybách, kdy po zadání či obdržení určitého textu vypoví iPhone či iPad službu, jsme na našem webu psali již několikrát. A právě chyba, kterou Apple v iOS 11.4.1 opravil, je podobného charakteru. Už v iOS 11.3 se totiž začali uživatelé, kteří měli nastavený iPhone či iPad na převážně čínský region, potýkat s problémem, kdy po napsání “Taiwan” do aplikací (ať už Zprávy, iMessage, WhatsApp či podobné) vypověděl iPhone službu a aplikace se zhroutila. Jablečná společnost se však odhodlala k nápravě až nyní, což je poměrně zvláštní.

Velkých omezení se v Číně dočkali i uživatelé využívající Apple Watch s podporou LTE. Tamní vláda jim totiž LTE odstřihla: 

Důvod chyby je přitom poměrně zvláštní. Podle výzkumníka Patricka Wardleho, který na chybu a její opravu upozornil, si totiž Apple přivodil chybu sám svou neopatrností. Čína má totiž s Taiwanem již řadu let velmi napjaté vztahy, které se s největší pravděpodobností hned tak nezlepší. Jelikož je však Čína pro Apple velmi důležitý trh, snaží se jí jablečná společnost vycházet vstříc prakticky ve všem, takže se rozhodla i pro skrytí samostatné vlajky Taiwanu, které by mohla Čínu svým způsobem v iOS pohoršovat. Právě ne zcela zdařilým odstraněním vlajky z iOS však vznikla ona chyba, která způsobovala pády aplikací. S opravou chyby se ale Apple evidentně příliš nestresoval, jelikož iOS 11.3 vydal na konci března a iOS 11.4.1 teprve před pár dny, tedy na začátku července.

Celkově se dá vztahy Applu s Čínou označit jako lehce nadstandardní. Není tomu totiž tak dlouho, co například z tamního App Storu zmizely VPN aplikace zajišťující soukromé připojení obyvatelům. Tento krok ale vyvolal vcelku silnou kritiku, která se na Apple valila i od amerických zákonodárců. Na druhou stranu je ale jasné, že pro svůj růst udělá Apple vše, co bude v jeho silách a právě udržování dobrých vztahů s Čínou je jednou z věcí, která je k úspěchu nezbytná. 

taiwan bug

Související články

Dnes nejčtenější

.