Zavřít reklamu

Tesla je aj napriek svojim častým úspechom a prekonaným medzníkom stále v kríze, minimálne čo sa týka rýchlosti produkcie. Jedná sa v prvom rade o nedostatočnú rýchlosť výroby Modelu 3, na ktorý si majitelia musia počkať pekných pár mesiacov. Spoločnosť sa podľa posledných informácií rozhodla tento proces urýchliť, no spôsob akým to chce docieliť nie je dva krát štandardný. Pri vízii vyššieho počtu vozidiel vyrobených na jeden týždeň, Tesla vypustila z obehu jeden z dôležitých testov.

Míľnik, ktorý sa týmto krokom firma snaží dosiahnuť je produkcia 5000 vozidiel Modelu 3 týždenne. Zdrojom správy, ktorá hovorí o odstránení jedného z najdôležitejších testov spôsobilosti vozidla je portál Business Insider. Správa hovorí o odstránení testov zaoberajúcich sa brdzením a rolovaním v prípade Modelu 3, ktoré by malo odbremeniť časovú zaťaženosť produkcie. Stojí však tento krok naozaj za to? Oneskorenie výroby by nemalo mať absolútne žiaden vplyv na podobné závažné rozhodnutia a bezpečnosť vo vozidle by mala byť na prvom mieste.

Pozrite sa ako to vyzerá vo výrobnej hale, ktorá má na starosti produkciu Modelu 3 od Tesly:

Zdroj správy uvádza: “ Vzhľadom na vyjadrenie odborníka z automobilového priemyslu je test brzdenia a rolovania dôležitou kritickou fázou záverečnej etapy výrobného procesu. Test musí zabezpečiť dokonalé zarovnanie kolies daného vozidla. Súčasťou testovania je takisto kontrola reakcie bŕzd  počas určitého počtu otáčok motora, prostredníctvom diagnostiky.“

Spoločnosť Tesla kategoricky odmieta dôležitosť tohoto testu. Vo vyjadrení sa naviac udáva, že od testu odhliadnuť môže, nakoľko je každé vozidlo prísne odskúšané počas testovacích jázd. „Všetky vozidlá z našej produkcie prechádzajú bez výnimky podrobnou kontrolou kvality, ktorej súčasťou je tiež testovanie brzdových schopností. Každé jedno vozidlo je podrobené tomuto testu na skúšobnej trati, kde sú následne preverené brzdy, krútiaci moment a mnoho iných vlastností,“ konštatuje spoločnosť  Tesla vo svojej správe.

Je teda otázne, či Tesla naozaj vypustila dôležitý test z dôvodu urýchlenia produkcie, alebo je naozaj jednoducho nepotrebný vzhľadom na iné, komplexné testovania. V každom prípade je viac ako isté, že pri prípadných reklamáciách alebo v horšom prípade dopravných nehodách, bude Tesla musieť čeliť obvineniam práve na túto tému.

Tesla

Související články

Dnes nejčtenější

.