Zavřít reklamu

AirPods. Produkt, který je mnohými označován za tu nejlepší věc, kterou Apple v minulých zhruba pěti letech představil, se těší opravdu neuvěřitelně velké oblibě, což je u produktu, jehož cena je poměrně vysoká a jeho zpracování nemusí sedět v uších každému skutečně husarský kousek. Na druhou stranu se ale nejspíš není moc čemu divit. Jejich využití je totiž skutečně velmi široké a krom velmi dobrého poslechu hudby zastanou skvěle například i práci handsfree při řízení, pohybu v terénu či zkrátka činnosti, při které potřebujete nebo chcete mít volné ruce. To je vhodné například ve chvíli, kdy se v létě rozhodnete pro vašich každodenních ranních pět kilometrů mírným klusem. Co když vás ale v takovéto situaci dožene například déšť? A jak se vůbec v AirPodům v létě chovat?

Žádná přehnaná speciální péče o vaše bezdrátová sluchátka není samozřejmě potřeba. Ostatně, komu by se také chtělo produkty, které mají lidem svým způsobem sloužit, neustále různě opečovávat. Přesto je ale důležité či minimálně vhodné pár zásad dodržovat. Tou první je nabíjení ve vhodných chvílích, respektive ve vhodném prostředí. Tím mám na mysli především ty místa, ve kterých je nižší teplota nebo alespoň místa, která nejsou přímo vystavena slunci. Rozhodně tedy uděláte lépe, když svá sluchátka nabijete například v koupelně na studené dlažbě, než na parapetu okna, na který praží přímé slunce. Vyvarujete se tak zbytečnému zahřívání, které nedělá zařízením moc dobře. Toto pravidlo ale platí prakticky pro vše, co je potřeba nějakým způsobem nabíjet.

Voda? Úplně dobrý nápad to není

Od nabíjení se plynule přesuneme k tomu, jak odolná bezdrátová sluchátka jsou. Všichni asi víte, že vodotěsností nebo alespoň voděodolností je Apple neobdařil. Přesto se však mohou pochlubit určitou odolností vůči potu a vlhkosti. To ve zkratce znamená, že pokud s nimi půjdete běhat a zapotíte se, není problém. To samé platí i v případě, že vás s AirPody v uších zastihne lehký letní déšť a pár kapek je zasáhne. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že nim skutečně lehký kontakt s vodou neuškodí. Nicméně při větších průtržích mračen, kdy vás bičují provazy vody, je rozhodně lepší je z uší vyndat, což však nejspíš stejně uděláte automaticky, protože poslech hudby v kombinaci se štiplavými údery kapek do odhalené kůže není zrovna to, co by si člověk užil. 

To, že na tom nejsou AirPody při kontaktu s vodou úplně zle, potvrzují i uživatelé, kterým se podařily například vyprat v pračce či utopit a to jak v, tak i bez obalu. Mnohým z nich totiž sluchátka přežila. Pokud k takové situaci dojde, je však potřeba jednat co možná nejrychleji, sluchátka vytáhnout z krabičky, nechat je řádně vyschnout a modlit se, ať jsou sluchátka v pořádku. Primárně ale dbejte na to, aby k takovým situacím docházelo co nejméně, ne-li vůbec. Lehký deštík či cákání vody po kamarádech na pláži se sluchátky v uších je jedna věc, hodinová koupačka na 40°C s předpírkou však věc druhá.

S drobným pískem kamarádi nebudete

Pokud se rozhodnete používat AirPody například při opalování na pláži, problém to samozřejmě nebude. Pozor byste si ale měli dávat na to, kam je odkládáte. Jemný písek by totiž sluchátkům dělat dobře samozřejmě nemusel, takže z uší by měly zamířit rovnou do krabičky a ta ideálně do čistého košíku či tašky. Vyvarujete se tak minimálně různým mikroškrábancům jak na samotných sluchátkách, tak na jejich pouzdře. Tomu zamezíte dokonale i použitím různých například silikonových krytů, které vaše sluchátka, respektive pouzdro, ochrání jak od škrábanců, tak ztlumí případné pády. Někteří výrobci pak produkují i pouzdra vodotěsná, která si můžete například připnout na krosnu a projít s nimi na horách i přes ten největší slejvák, aniž byste se museli o svá sluchátka obávat. 

Jak tedy můžete sami vidět, zásady na léto jsou prakticky totožné se zásadami, které je dobré dodržovat po celý rok. Přesto však věřím, že vám alespoň nějaké mé typy či osobní postřehy lehce napomohly a své AirPody začnete vnímat trochu jinak. Produkt je to totiž vskutku famózní a určitou dávku péče si zaslouží. 

water

Související články

Dnes nejčtenější

.