Zavřít reklamu

Apple údajně jedná s dalším výrobcem OLED displejů, aby nemusel spoléhat u objednávek OLED displejů pro iPhone spoléhat pouze na Samsung. Apple jedná se společností LG Display, která by měla nejprve dodat 2-4 miliony displejů. Do budoucna by se měl tento počet zvýšit.

Analytik společnosti IHS Markit, Jerry Kang, v rozhovoru pro Bloomberg řekl: „Zajištění druhého dodavatele OLED displejů je pro Apple velmi důležité, protože mu to umožní snížit svou závislost na Samsungu, který je momentálně jediným dodavatelem. Také tento krok pomůže k rychlejšímu rozříšení těchto obrazovek a více dodavatelů znamená pro Apple i nižší cenu.“

Prvním iPhonem s obrazovkou od LG Display by měl být jeden z modelů, které budou oznámeny letos. LG věří, že dokáže pokrýt dodávku displejů pro všechny kusy jednoho z letošních iPhonů bez pomoci Samsungu, záležet však bude na jejich výrobní kapacitě. Apple sice začátkem roku snížil objednávky komponent pro iPhone X na polovinu, ale s blížícím se představením nových modelů se opět začíná vyrábět naplno. Navíc se očekává, že OLED displejem budou letos disponovat hned dva modely iPhonů.

Otázkou zůstává, jak to nakonec bude s vydáním chystané levnější varianty iPhonu, který má mít pouze LCD displej. Právě díky složitosti výroby se možná tento model opozdí a na trh se dostane později. Na to, jak situace kolem letošních iPhonů dopadne, si ještě musíme nějaký čas počkat. Můžeme zatím jen odhadovat, zda je sázka na LG dobrou volbou.

iphone x plus onleaks fb

Související články

Dnes nejčtenější

.