Kdo nakonec vyrobí displeje pro letošní iPhone X Plus? Samsung by to být nemusel

| | Zdroj
3

Apple údajně jedná s dalším výrobcem OLED displejů, aby nemusel spoléhat u objednávek OLED displejů pro iPhone spoléhat pouze na Samsung. Apple jedná se společností LG Display, která by měla nejprve dodat 2-4 miliony displejů. Do budoucna by se měl tento počet zvýšit.

Analytik společnosti IHS Markit, Jerry Kang, v rozhovoru pro Bloomberg řekl: „Zajištění druhého dodavatele OLED displejů je pro Apple velmi důležité, protože mu to umožní snížit svou závislost na Samsungu, který je momentálně jediným dodavatelem. Také tento krok pomůže k rychlejšímu rozříšení těchto obrazovek a více dodavatelů znamená pro Apple i nižší cenu.“

Prvním iPhonem s obrazovkou od LG Display by měl být jeden z modelů, které budou oznámeny letos. LG věří, že dokáže pokrýt dodávku displejů pro všechny kusy jednoho z letošních iPhonů bez pomoci Samsungu, záležet však bude na jejich výrobní kapacitě. Apple sice začátkem roku snížil objednávky komponent pro iPhone X na polovinu, ale s blížícím se představením nových modelů se opět začíná vyrábět naplno. Navíc se očekává, že OLED displejem budou letos disponovat hned dva modely iPhonů.

Otázkou zůstává, jak to nakonec bude s vydáním chystané levnější varianty iPhonu, který má mít pouze LCD displej. Právě díky složitosti výroby se možná tento model opozdí a na trh se dostane později. Na to, jak situace kolem letošních iPhonů dopadne, si ještě musíme nějaký čas počkat. Můžeme zatím jen odhadovat, zda je sázka na LG dobrou volbou.


Leitz

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek