Zavřít reklamu

Každému z nás se už někdy určitě stalo, že v noci procitl a zkontroloval si svůj telefon. Po stisknutí tlačítka pro odemčení telefonu s největší pravděpodobností následovalo několik citoslovcí, které představovaly nepopsatelnou bolest. Po odemknutí zařízení vás telefon naprosto ozářil svým vysokým jasem a vy jste tak místo toho, abyste si zkontrolovali notifikace, téměř oslepli. Naštěstí ale v iOS existuje jeden skvělý trik, pomocí kterého si můžete úroveň jasu snížit ještě na nižší úroveň, než vám dovolí klasické nastavení. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak si na vašem iOS zařízení aktivovat skrytou funkci, pomocí které snížíte úroveň vašeho jasu ještě na nižší úroveň. Jak na to?

Jak aktivovat skrytou funkci pro aktivaci nejnižšího možného jasu

Na našem iOS zařízení přejdeme do nativní aplikace Nastavení. Poté rozklikneme kolonku Obecné a zde poté možnost Zpřístupnění. Ve zpřístupnění rozklikneme možnost Zvětšení. Po rozkliknutí pomocí switche aktivujeme možnost Zobrazit ovladač. Poté aktivujeme samostatnou funkci Zvětšení. Po aktivaci se obrazovka přiblíží a zobrazí se ovladač. Dotkneme se prstem středu ovladače a z menu, které se zobrazí, stáhneme lupu úplně doleva. Poté rozklikneme možnost Vybrat filtr a zde zvolíme filtr Málo světla. Nyní klikněte kamkoliv mimo tmavé menudeaktivujte pomocí switche funkci Zobrazit ovladač.

Takto se vám na vašem zařízení podařilo aktivovat skrytou funkci pro aktivaci ještě nižšího jasu. Tento proces je ale vcelku zdlouhavý, a proto se podíváme na to, jak si vytvořit jednoduchou zkratku, pomocí které si můžete nižší jas zapnout rychle kdykoliv chcete.

Vytvoření zkratky pro aktivaci nižšího jasu

Přejdeme do Nastavení, poté do Obecných a do Zpřístupnění. Zde sjedeme úplně dolů a rozklikneme položku Zkratka zpřístupnění. Zde zaškrtneme možnost Zvětšení. Nyní stačí, abyste pro zapnutí nebo vypnutí skryté funkce třikrát po sobě stiskli home button či power button na iPhonu X.

A to je vše. Nyní se už v noci nemusíte bát, že kvůli displeji zařízení téměř oslepnete. Osobně tuto skrytou funkci používám na mém iPhonu již nekolik let a doopravdy na ni nedám dopustit. Občas si tuto funkci zapínám mimo noci i večer, kdy stačí opravdu malá úroveň jasu na to, abychom dosáhli dobré viditelnosti na displej.

jas-facebook

Související články

Dnes nejčtenější

.