Zavřít reklamu

Představte si, že dokonce i Steve Jobs měl vlastní vizitky. Přestože byl zrovna v počítačovém průmyslu významnou osobou, vizitky byly standardní záležitosti, které s sebou nosil na pracovní schůzky.

Jobs je považován za nejvýraznější osobnost technologického průmyslu posledních čtyřiceti let, a tak není divu, že se předměty, které mu kdysi patřily, dostávají do dražeb. Před několika měsíci do dražby zamířil originální šek podepsaný Jobsem. Vzápětí se objevily ještě další raritní věci s podpisem spoluzakladatele cupertinské společnosti.

Ovšem tentokrát se na eBay prodávají vizitky Jobse a několik hlavičkových papírů Applu. Pokud chcete jednu vizitku a tři listy hlavičkového papíru, připravte si 5 000 dolarů. Případně si můžete kupit pouze jednu vizitku a jeden hlavičkový papír, a to za 4 000 dolarů.

Zdá se vám cena poněkud vysoká? Samotnému prodejci rozhodně ne. Odrazil se od toho, že v roce 2015 se prodaly tři vizitky Jobse za 10 050 dolarů, přičemž jedna vizitka byla z Applu, druhá z NeXTu a třetí z Pixaru.

Jobs, jenž je považován za stvořitele revoluce osobních počítačů, zemřel v roce 2011. Všechny věci, které po něm zůstaly, se postupně objevují v aukcích a dražbách.

Prodejce získal vizitky a hlavičkové papíry od někdejších zaměstnanců Applu. Vizitka obsahuje jméno Steven P. Jobs, duhové logo nakousnutého jablka a adresu Mariani AvenueCupertinu. Ještě nechybí ani kontaktní údaje, a to dvě telefonní čísla.

Prodejce tvrdí, že kartičky byly vyrobeny těsně před tím, než Jobs opustil poprvé Apple. Jsou známé různé verze vizitek jablečné společnosti, přičemž na některých je uveden titul Jobse, na jiných ne. V pražském muzeu je například vizitka Jobse, která vypadá stejně jako ta na eBay.

steve jobs vizitky fb

Související články

Dnes nejčtenější

.