Zavřít reklamu

Je tomu už více než dva týdny, co nám Apple poprvé ukázal své nové operační systémy, které vypustí na podzim letošního roku. Zatímco však většina pozornosti svěřovala především na iOS 12 a macOS Mojave, i nový watchOS 5 přinesl několik opravdu velmi zajímavých novinek v čele s novým režimem vysílačky označovaným jako walkie-talkie. Ten se ale v první betě, kterou Apple po ukončení keynote neobjevil. Včerejší druhá beta watchOS 5 jej naštěstí testerům již naservírovala.

První beta watchOS 5 Apple solidně potrápila. Zatímco iOS 12, macOS Mojave a tvOS 12 fungovaly již od vypuštění bez větších problémů, watchOS 5 obsahoval chybu, která některým vývojářům “zmrazila” jejich hodinky. Apple byl tak nucen betu stáhnout, opravit jí a pár dnech ji znovu vypustit, což se však mohlo projevit na zpoždění testování i do budoucna. To se ale naštěstí nestalo a Apple vypustil druhou betu spolu s ostatními systémy již včera. A právě režim vysílačky je jednou z novinek, která se v ní objevuje. 

Takto vypadá prostředí aplikace:

Vysílačka funguje podle zahraničních webů velmi jednoduše. Jedná se totiž o speciální aplikaci určenou výhradně pro Apple Watch, která vám nabídne seznam kontaktů, se kterými můžete navázat spojení. To navážete nahráním krátkého vzkazu, na který druhá strana zareaguje a voilà, můžete spolu komunikovat skutečně jako přes vysílačku. Vše probíhá přes internet – ať už přes Wi-Fi či mobilní data.

Přestože se zatím jedná o první verzi této novinky a dá se očekávat, že na ní Apple v dalších betách ještě zapracuje, podle ohlasů funguje opravdu velmi dobře. Z videa je jasně slyšet, že kvalita přenosu není vůbec špatná a rychlost přenosu je tak více než dobrá. 

walkie-talkie-hands-on-watchos-5-apple-watch

Dnes nejčtenější

.