Zavřít reklamu

Příznivci jablečných produktů a technologií obecně se konečně dočkali. V sedm hodin večer našeho času odstartovala vývojářská konference WWDC 2018, na které cupertinská společnost představila vedle ostatních systémů také watchOS 5. Jakých vylepšeních se operační systém pro Apple Watch dočkal?

Apple se v watchOS zaměřil především na to, abyste byli aktivnější a abyste zůstali propojeni se svými blízkými.

Pro uživatele je velice důležité, aby byla data co nejpřesnější, což si kalifornský gigant uvědomuje. Vytvořil proto obrovskou studii, během které sledoval 90 tisíc hodin celkem 12 tisíc lidí. Jednalo se o největší biometrickou studii, kterou Apple vytvořil, ale výsledek se vyplatil, protože potom podle ní přizpůsobil uživatelské prostředí tak, aby bylo co nejpřívětivější.

Jednou z nejpoužívanějších aplikací na Apple Watch jsou Aktivita. Apple v rámci watchOS 5 zdokonalil výzvy, což nadchne především milovníky soutěží, a tak můžete jakéhokoliv přítele vyzvat k například sedmidenní soutěži. V notifikacích tak uvidíte nejen to, jak se daří vám, ale také, jak se daří vašemu příteli. Pokud vyhrajete, dostanete další cenu.

Pokud si chcete zajít zacvičit, nabízí se vám jedna z přednastavených možností, dokonce si aktivity můžete upravit přímo na míru i na stroje v posilovně. Pokud zvolíte možnost pro turistiku, tak zjistíte přesně, jaké nadmořské výšky jste během výšlapu dosáhli. Další novinkou je aktivita Jóga.

Další novinkou je funkce, která vám ukáže, za jak dlouho jste uběhli poslední kilometr, nebo jakou máte frekvenci kroků.

Automatické spuštění aktivity

Občas se vám určitě stane, že zapomenete zapnout hodinky hned při začátku sportu, ale naštěstí watchOS 5 přináší automatické spuštění aktivity. Apple Watch totiž poznají, že jste začali sportovat. I když tedy hodinky zapnete později, tak dostanete ocenění od začátku toho, co jste začali sportovat, protože Apple Watch přesně vědí, kdy to bylo. Stejně tak funkce funguje, i když zapomenete aktivitu vypnout. Jakmile si sednete a dostanete se do klidového režimu, Apple Watch to poznají a aktivitu ukončí.

Zůstanete propojení

S Apple Watch zůstanete napojení nejen na lidi, ale také na informace, které jsou pro vás důležité. I když jdete ven, zaplavat si, pořád můžete být připojeni, i když nemáte po ruce iPhone. Skrze hodinky přijmete telefon, odpovíte na zprávu blízkým a podobně. Ovšem to není nic nového. Systém watchOS 5 přidává novinku v podobě vysílačky. Jedná se o novou aplikaci určenou výhradně pro Apple Watch. Zábavným způsobem můžete mluvit s přáteli a rodinou. Stačí přes vysílačku povolit osoby, s nimiž chcete komunikovat přes vysílačku. Druhá strana obdrží upozornění, přijme ho, a potom můžete mluvit skrze vysílačku.

Apple Watch se týká také vylepšená Siri, o které si více informací můžete přečíst v našem článku o iOS 12. Stejně jako na iPhonu, tak i na Apple Watch můžete používat zkratky a podobně. Poprvé můžete používat na Siri Watch Face také aplikace třetích stran.

Už žádná fráze „Hey Siri“

Jednou z obrovských změn u Siri na Apple Watch je, že už nemusíte používat tradiční frázi Hey Siri. Pokud se chcete Siri na něco zeptat, stačí pouze zvednout ruku a zeptat se na danou otázku bez úvodní, doposud zažité fráze.

Apple vylepšil i notifikace, které budou ve watchOS 5 interaktivnější. Apple se zaměřil i na notifikace zpráv. Pokud vám někdo ve zprávě pošle odkaz na nějakou webovou stránku, můžete se na ni klidně podívat, aniž byste museli otevřít celou aplikaci. Stačí na odkaz kliknout a z notifikace se dostanete přímo na konkrétní webovou stránku.

Podcasty na Apple Watch

Při běhání můžete poslouchat hudbu, ovšem Apple přidává i podcasty, a tak na Apple Watch budete mít k dispozici další epizody podcastů, které si stahujete.

Studentská ID karta

Sice se jedná o novinku, která se prozatím vztahuje na zahraničí, ale stojí za zmínku. Apple Watch umožní, abyste jimi například platili v menze, dostali se do studentské knihovny a podobě, pokud si do nich přidáte svou studentskou ID kartu.

Závěrem byly představeny pride náramky a pride face, který s náramky ladí. Jak náramky, tak i face jsou dostupné od dnešního dne.

watchOS 5

Související články

Dnes nejčtenější

.