Zavřít reklamu

Vypadá to, že letošek se zapíše do historie Applu zlatým písmem. Prakticky od představení iPhonu X se počítá s tím, že tento design bude Apple používat pěkných pár let u všech svých telefonů, přičemž jako první důležitý krok po vydání jakéhosi “testovacího kousku” je sjednocení modelové řady. Tohoto kroku se dočkáme již letos, protože by měl Apple na podzim představit hned trojici iPhonů s bezrámečkovým designem známým právě z iPhonu X. Tato trojice by měla obsahovat 5,8” model s OLED displejem, 6,1” model s LCD displejem a 6,5” model s OLED displejem. Právě druhý a třetí jmenovaný by pak měl zažít obrovský prodejní úspěch.

S blížícím se představením iPhonů přibývají i zprávy z dodavatelského řetězce, díky kterým si můžeme udělat alespoň částečně obrázek o tom, na co se vlastně na podzim těšit. V minulém týdnu jsme slyšeli, že Apple počítá s velkým úspěchem LCD modelu a výrobu jeho displejů se rozhodl zvýšit. před malou chvílí se pak objevila zpráva korejského portálu The Bell, ve které zdroje tvrdí, že i produkce displejů pro iPhone X Plus jsou velmi vysoké. Ve výsledku by tak měly produkce LCD displejů a OLED displejů pro “plusko” zastínit 5,8” model. Tomu se však nemůžeme úplně divit.

Koncept iPhone X Plus od iDropNews:

Je vcelku logické, že se Apple rozhodl vsadit na modely, které spatří světlo světa poprvé. Po větší variantě iPhonu X Plus totiž zákazníci lační už od vydání iPhonu X a to samé v bledě modrém se dá říci i o levnějším LCD modelu iPhonu. Menší 5,8” OLED iPhone je navíc na trhu už od loňská, takže se u nového modelu nedá očekávat tak velká poptávka jako právě u dvojice úplných nováčků. 

Výroba displejů může být samozřejmě ještě ovlivněna mnoha faktory. V případě LCD displejů se totiž údajně ještě zcela nepodařilo odstranit všechny výrobní problémy a tudíž nejede výroba úplně na 100 %. Namísto toho OLED displeje žádným oříškem nejsou. Tak či tak bychom se měli dočkat všech iPhonů na pultech obchodů již pár dní po jejich představení, což je s ohledem na loňský rok velmi dobrá zpráva. Otázkou však zůstává jejich cena. Podle nedávné zprávy by ale mohl Apple zvolit agresivnější prodejní strategii, jak dostat své iPhony k daleko více uživatelům, iPhone X Plus prodávat “jen” za 999 dolarů, což je cena, na které začínal iPhone X vloni. 

iPhone-X-Plus-concept-5

Dnes nejčtenější

.