Zavřít reklamu

Výroba komponentů pro letošní trojici iPhonů se začíná rozjíždět na plné obrátky. Jedním z nejdůležitějších dílů je bezesporu LTE modem zajišťující připojení k internetu, bez kterého si mnoho z nás již život neumí téměř představit. Právě ohledně tohoto komponentu se však vedly v minulých měsících dlouhé diskuze o tom, kdo jej pro Apple vlastně vyrobí. Jablečná společnost je totiž na nože se svým dosavadním dodavatelem Qualcommem a tak se předpokládalo, že LTE modemy pro letošní iPhony dodá výhradně Intel. To bylo však před několika týdny vyvráceno a dnešní zpráva to, že je výhradním dodavatelem Intel, též vyvrací. 

I letos bychom se měli podle všeho dočkat iPhonů osazených jak LTE modemy od Intelu, tak i od Qualcommu. Těch od druhé jmenované společnosti však bude údajně velmi málo a Apple nimi spíš dokryje to, co Intel nedokázal vyrobit. Právě Intel totiž nedokázal stále vyřešit výrobní problémy, které jej sužují od začátku výroby a tudíž musel Apple sáhnout po náhradním řešením.

Koncept iPhone X Plus od Martina Hájka:

Ačkoliv se může zdát, že je pro nás skvělá zpráva to, že se Applu podařilo bez větších problémů výrobu LTE modemů zajistit, drobná kaňka tu přeci jen je. Modemy Intelu s označením XMM 7560 totiž poskytují vylepšené LTE, které by mělo být o něco rychlejší než jej známe z nynějších iPhonů, nepodporují však 5G sítě. Ty jsou sice zatím hudbou budoucnosti, v některých státech už však probíhají jejich testy a vesměs jsou úspěšné. Je tedy možné, že tolik let nás od jejich příchodu přeci jen nedělí. Pokud si tedy nyní koupíte nový iPhone, budete se muset holt smířit s tím, že až sem 5G sítě dorazí, nechytnete jej na něj. První LTE modem od Intelu s podporou 5G by totiž měl dorazit až v příštím roce. 

lcd iphone fb

Související články

Dnes nejčtenější

.