Zavřít reklamu

Ačkoliv je Qualcomm kvůli soudnímu sporu pro Apple v posledních měsících spíše nepřítelem a některé jeho argumenty, kterými se snaží vinu Applu prokázat, jsou vcelku směšné, jedno se mu musí nechat – jeho LTE modemy jsou prvotřídní. Nejnovější testy rychlosti LTE u iPhonů X totiž jasně ukazují, že jsou modely od Qualcommu za určitých podmínek v porovnání s modemy od Intelu daleko lepší.

Společnost Cellular Insights, která se měřením rychlosti LTE u jednotlivých modelů iPhonů již v minulosti zabývala, podrobila svému testu i letošní iPhony X. V testu, který replikuje běžné prostředí v LTE síti, proti sobě postavila modely s modemem od Qualcommu a od Intelu. Ty se na začátku testu prakticky ničím nelišily a dosahovaly víceméně totožných hodnot.

Rozdíly jsou poměrně značné

V dalším průběhu testu, který spočíval hlavně v útlumu či snížení signálu, se však začaly některé rozdíly poměrně silně projevovat. Na konci testu pak rozdíl v rychlosti LTE modemů gradoval velmi silně. Modem vyrobený Qualcomem, který nese označení X16, měl totiž ve zhoršených podmínkách o neuvěřitelných 67 % vyšší rychlost než jeho konkurent od Intelu. Pokud se tedy do podmínek pro LTE nehostinných v reálném životě dostanete, mnohem platnější vám bude telefon s čipem od Qualcommu.

Pokud si chcete svůj modem v iPhonu X zkontrolovat a zjistit tak, jaký výrobce vám jej do telefonu dodal, mrkněte do Nastavení -> Obecné -> Standardy. Úplně nahoře pak naleznete označení modelu, které se skládá z písmena A a čtyř číslic. Pokud je váš model označen jako A1865, je ve vašem telefonu modem od Qualcommu. Pokud je však vaše označení A1901, dostali jste telefon s modemem od Intelu.

Začali jste při zjištění, že je váš modem od Qualcommu, jásat radostí? Podle některých odborníků je totiž docela pravděpodobné, že jej Apple uměle “přiškrtí” a výkony obou čipů tak srovná na stejnou úroveň.

iphone-x-qualcomm-vs-intel

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.