Zavřít reklamu

Když Apple v září roku 2015 poprvé světu ukázal svou novou Apple Pencil, vyvolal tím mezi jablečnými fanoušky velkou diskuzi. Jedni byli totiž z novinky velmi mile překvapení a viděli v ní ve spojení s iPadem obrovský potenciál, druzí však v tomto “stylusu”, jak jej označovali, žádný přínos pro produkty od Applu neviděli. Postupem času se ale ukázalo, že bylo představení této tužky skutečnou trefou do černého a její obliba začala strmě růst vzhůru. Lidí totiž díky ní zvládají na iPadech opravdu parádní věci, které by pouhými prsty v žádném případě nezvládli. Tužka navíc vydrží nabitá velmi dlouho a k jejímu znovunabití stačí jen pár vteřin zasunutí jejího konce do Lightning koncovky iPadu. I to ale může být pro někoho vcelku otravná záležitost, která jeho práci přeruší. A právě to si uvědomuje konkurenční Microsoft, který má ve svém portfoliu též stylus na bázi Apple Pencil. Ten by se měl dočkat podle nového patentu výrazného vylepšení.

Pero Surface Pen vytvořil Microsoft k ovládání svých produktů z řady Surface, kterou se svým způsobem snaží proti Applu bojovat. Jeho pero tak zvládá víceméně totéž co Apple Pencil, i to však potřebuje jednou za čas “šťávu”. To by ale nemuselo být již v budoucnu vůbec potřeba. Microsoft si totiž zaregistroval opravdu velmi zajímavý patent, ve kterém jednoduše řečeno popisuje jakési solární nabíjení vnitřních článků, které by neprobíhalo ze slunce, ale z displeje zařízení, na kterém byste pracovali. Senzory pro nabíjení by měly být umístěny ve spodní části pera okolo jeho hrotu, takže by byly od zářícího displeje skutečně velmi blízko. Díky tomu by tak mohly mít dostatek světla , čímž by se jejich akumulátory dobíjely. 

Microsoft však myslí i na to, že pero nemusíte dobít při práce na tabletu. Podle patentu by totiž rád přichystal speciální dokovací stanici s LED světlem, kterým by takovýto produkt bez problému nabíjel. Tento dok by navíc mohl sloužit i jakožto stojánek pro chvíle, kdy s perem zrovna nepracujete. 

Ačkoliv se samozřejmě jedná o pouhý patent, už samotná myšlenka zní skutečně velmi zajímavě a pokud by se podařila přetavit v realitu, dal by se tento produkt označit svým způsobem za revoluční. Odpověděl by na něj pak Apple stejnou mincí, nebo spíš podle vás zůstane u starého dobrého Lightning nabíjení, které s sebou přináší jen malou daň a to navíc jen výjimečně. 

apple pencil surface pen

Dnes nejčtenější

.