Zavřít reklamu

V posledních měsících se začalo šuškat, že největší iPhone, který v září spatří světlo světa, dostane podporu stylusu. Podle některých analytiků cupertinská společnost za několik málo měsíců představí 6,5palcový iPhone s OLED displejem, jehož pořizovací cena se bude pohybovat okolo 1 000 dolarů. Disponovat by měl těmi nejlepšími vlastnostmi a funkcemi, mezi které by měla patřit i podpora speciálního stylusu. Podle některých analytiků by tak mohl Apple svým stylusem pro iPhone X Plus  konkurovat řadě Galaxy Note od Samsungu.

Podpora stylusu u velkého 6,5″ iPhonu X Plus by dávalo vcelku smysl. Displej tohoto telefonu je totiž již skutečně obří a lze na něm tak vytvářet spousty věcí. Na druhou stranu se však nedá očekávat, že mu Apple nijak výrazně přizpůsobí své uživatelské rozhraní, jelikož je již řadu let zastáncem toho, že iPhone se má ovládat dotyky prstů. Stylus by tak našel u iPhonu X Plus uplatnění například při podpisech různých dokumentů či dopisování poznámek do nich.

iPen by měl být menší než Apple Pencil. Takto vypadá současný Apple Pencil:

Apple už prodává Apple Pencil, který se používá na iPadech, ale iPen bude zřejmě o něco menší, aby se dal nosit společně s telefonem v kapse. Jak Tim Cook, tak i patenty odhalily, že kalifornský gigant myšlenku stylusu už kdysi přinejmenším zvažoval.

Pro některé je koncept atraktivní, nicméně jedna nevýhoda zde je. Podle analytika je totiž velmi pravděpdobné, že pokud bude stylus skutečně představen, nebude součástí přístroje jako například stylus u Galaxy Note8. Zřejmě se iPen bude prodávat samostatně, a tím pádem by to znamenalo další výdaj navíc.

Další otázkou je, jak by se stylus dal nosit, pokud by se nedal „zastrčit“ do telefonu. Jak se vám myšlenka iPenu líbí? Přivítali byste stylus u iPhonu?

Související články

Dnes nejčtenější