První informace o Apple Pencil 2. generace jsou tady

Když Apple představil stylus s označením Apple Pencil, lidé nejprve jen nevěřícně kroutili hlavou. Jakmile jej však poprvé vyzkoušeli, zjistili, že je až neuvěřitelné s ním pracovat a jsou z něj nadšeni. Apple Pencil se však podle prvních informací přímo od dodavatelů z Číny dočká značného vylepšení. V letošním roce by Apple měl představit druhou generaci Apple Pencil, a to během konference, která proběhne již na jaře letošního roku. Na této konferenci by měl Apple ukázat nové iPady a také zbrusu novou Apple Pencil.

Novinky by měly být v souladu s patenty, které Apple získal v září loňského roku, kdy dokážete připevnit tužku k iPadu pomocí magnetu stejně jako se k němu připevňují originální Apple iPad Smart Case kryty displeje. Další novinkou je pak clip, který mají běžné propisky a budete mít možnost ji díky tomu připnout na kapsu u košile a tak podobně, zkrátka jako u běžné propisky.

Co se iPadu týká, ten by měl být k dispozici bez Home tlačítka s extrémně tenkým rámečkem a jeho rozlišení by mělo být stejné jako u 12,9″ verze a to i přesto, že novinka přinese 10,5″ displej. Rozlišení by tedy mělo být 2732×2038, díky čemuž bude nový iPad nabízet 326 ppi, tedy 326 pixelů na jeden palec. Další novinky prozatím nejsou známé a uvidíme jak se nakonec iPad a nová Apple Pencil představí.

Apple Pencil 2 FB

*Zdroj: weibo, patentlyapple

Leitz
Vstoupit do diskuze (3)

Diskuze

  Apple Pencil používám rád, píše a kreslí se s ním opravdu dobře. Ale už od uvedení bych urazil Johnnymu ruce za to, že ho nelze nijak připevnit k iPadu bez dodatečných bazmeků. Tam, kde MS Surface exceluje se svým Pen – jak do funkcí (gumování, vyvolávání aplikací, right-click), tak připevněním kamkoliv na hořčíkové tělo Surface – tam Apple za 3 tisíce prodává neskladnou tyčinku. Navíc jsem 1x ztratil krycí čepičku, které se… samostatně neprodává. Tadááá.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz