Zavřít reklamu

Jablečná společnost se snaží svou maloobchodní síť, kterou označovalo při jejím startu mnoho lidí za bláznovství, neustále rozšiřovat o nové a nové obchody, díky čemuž je schopná svým zákazníkům nabízet daleko lepší služby. Jeden nový Apple Store se tak rozhodla vystavět ve Walnut Creek v Kalifornii a jak se zdá, práce se pomalu ale jistě blíží do finiše.

Ještě v únoru byly na staveništi vidět pouze ocelové nosníky, které tvoří základ nového Apple Storu. Za čtyři měsíce se však podařilo dělníkům udělat opravdu pořádný kus práce. Chystaný obchod, který se mimochodem rozkládá na jednom z nejžádanějších pozemků v tamním nákupním centru, už tak začíná pomalu dostávat finální podobu. Ani u tohoto obchodu nebudou chybět klasické skleněné zdi a dveře s jednoduchými liniemi či masivní dřevěný nábytek, na kterém bude mít Apple vystavené své produkty. Celkově by měl být nový Apple Store velmi vzdušný, což už je velmi dobře patrné i z nových fotografií. 

townsquare

Zajímavé je, že u Apple Storu vyroste jakési náměstíčko, které by mělo sloužit jak k odpočinku, tak i ke shromažďování a výuce zákazníků Applu při kurzech Today in Apple. Mnoho těchto kurzů se totiž odehrává venku a právě vytvoření vhodného venkovního prostoru je tak pro jejich další rozvoj logickým krokem. Náměstí bude lemovat řada stromů a jeho dominantou bude kašna, kterou si též můžete na jednom z obrázků prohlédnout.

Takto práce probíhají:

Nový Apple Store ve Walnut Creek má tak nahradit ten stávající, který se v této lokalitě též nachází. Ten už má totiž podle všeho svá nejlepší léta za sebou a jak vybavením, tak prostorově potřebám Applu již zkrátka a dobře nestačí. Jeho přizpůsobení by však stálo nemalé náklady a proto se Apple rozhodl, že pro něj bude lepší pustit se do výstavby obchodu nového, u kterého nebude muset dělat žádné kompromisy. Je totiž vcelku pravděpodobné, že pokud by se rozhodl k rekonstrukci stávajícího, bez kompromisů by se to stejně neobešlo. 

Z galerie je jasně patrné, že budova bude vypadat opravdu parádně. Uvidíme, zda se tedy Apple rozhodne vystavět něco podobného i v České republice, či bychom si tu museli vystačit s něčím méně honosným. I kdyby se však Apple rozhodl “pouze” pro druhou variantu a například by si upravil některý z volných prostorů, jablečná komunita v Čechách by byla nadšená. Zatím ale tomuto plánu nic nenasvědčuje. 

apple-walnut-creek

Související články

Dnes nejčtenější

.