Zavřít reklamu

Včera večer vydala jablečná společnost novou verzi svého operačního systému iOS 11, tentokrát označenou jako 11.4. Ta krom několika zajímavých novinek v čele s možností ukládat zprávy na iCloud, přinesla klasicky celou řadu oprav chyb, které se v systémech podařilo v minulých týdnech odhalit. “Zalátání” se dočkaly i tři chyby, které byly mnohými uživateli označovány za jedny z nejotravnějších, které se v systému vyskytly.

Pokud se vám v minulých dnech stalo, že se vám zprávy v iMessage z nějakého zcela neznámého důvodu zpřeházely, po novém updatu systému by již mělo být vše v pořádku. Chyba, kterou iOS 11 trpěl poměrně dlouho a bylo o ní slyšet nejen po vydání iOS 11.3, by totiž měla být alespoň podle popisku konečně opravena. Nutno však podotknout, že bylo na čase. Zahraniční fóra byla totiž zprávami o nepochopitelném řazení iMessage zahlceny a i vy v komentářích jste si na tento problém čas od času postěžovali.

Druhá poměrně důležitou opravou je “zalátání” problému, který způsoboval nesprávné řazení ikon na domovské ploše iPhonu. To ve zkratce znamená, že se vám mohlo klidně stát, že po návratu na domovskou obrazovku jste měli ikony aplikací zpřeházené a to dokonce i tak, že mohly být pro svou špatnou polohu nepoužitelné. Problém, který pomohl vyřešit maximálně restart, je však již také opraven. 

Poslední vymodlená oprava napravuje chybu, která způsobovala zhroucení aplikace Zprávy po obdržení zprávy s určitými znaky. Chyba označovaná jako Black Dot se zprvu jevila jen jako problém aplikace WhatsApp, později se však ukázalo, že postihuje i nativní aplikaci Zprávy na iPhonu.

Další opravy, které iOS 11.4 přinesl: 

  • Učitelé mohou zadávat studentům četbu v iBooks pomocí aplikace Škola
  • Řešení problému ve Zprávách, který mohl způsobovat nesprávné řazení zpráv
  • Řešení problému, který mohl v Safari bránit v přihlášení a přístupu k souborům na Google Drivu, Google Docs a Gmailu
  • Oprava problému, který mohl bránit synchronizaci dat v aplikaci Zdraví
  • Oprava problému, který mohl uživatelům bránit ve změnách oprávnění aplikací k přístupu ke zdravotním datům
  • Řešení problému, který mohl způsobovat, že se aplikace zobrazovaly na ploše na nesprávných místech
  • Oprava problému s CarPlay, který mohl způsobovat zkreslení zvuku
  • Oprava problému, který mohl v některých automobilech při přehráváni hudby přes Bluetooth nebo USB bránit výběru hudby

Jak už jsme vás několikrát informovali, iOS 11.4 je s největší pravděpodobností poslední verzí operačního systému iOS 11. Již příští pondělí totiž Apple světu představí nový iOS 12, na který se v příštích měsících zaměří. iOS 11 by tak musel obsahovat skutečně obří chyby, aby se ještě nějakého updatu dočkal.

ios-11.4-1

Dnes nejčtenější

.