Zavřít reklamu

Apple příští týden v pondělí na vývojářské konferenci WWDC představí nové verze svých systémů včetně iOS 12. Podle dosavadních informací nepřinese žádné výrazné změny v uživatelském prostředí. Cupertinská společnost se údajně zaměřila spíše na opravy chyb a vylepšení výkonu.

Spekuluje se však o tom, že by Apple mohl přidat možnost spuštění univerzálních aplikací, což by usnadnilo práci vývojářům, protože už by nemuseli vytvářet dvě stejné aplikace pro rozdílné systémy, ale pouze jednu univerzální, která by se rozjela jak na Macu, tak i na iPhonu či iPadu. Apple zřejmě pracuje i na nové verzi Animoji, vyvíjí Animoji pro FaceTime, připravuje aktualizaci rodičovské kontroly a vylepšuje funkci Nerušit. Podívejme se tedy na několik funkcí a změn, které bychom v iOS 12 určitě uvítali.

Změny v uživatelském prostředí

Dark Mode

Uživatelé volají po takzvaném tmavém režimu už poměrně dlouho. Původně se předpokládalo, že Apple implementuje Dark Mode do iOS 10 či iOS 11, nicméně nakonec se tak nestalo, tak se třeba konečně v iOS 12 dočkáme.

Režim Split Screen pro iPhone

Pokud kalifornský gigant v letošním roce skutečně představí větší iPhone, respektive 6,5palcový iPhone X Plus, hodil by se v takovém případě i režim Split Screen, který můžete znát z iPadů. Velká obrazovka by totiž režim více aplikací bez problému umožňovala, tedy minimálně na šířku.

Podívejte se na koncept iOS 12 od Michaela Calcadyho:

Úprava hlasitosti

Při ztlumení či zvýšení hlasitosti na iOS zařízení se objeví velké ovládání hlasitosti, i když je o něco menší než v iOS 10, stále jsou uživatelé nespokojení. Apple by mohl udělat indikátor méně rušivým, aby zabral na obrazovce méně místa.

Vylepšený nástroj baterie

Apple by se mohl zaměřit na nástroj baterie. Pokud máte doma více jablečných produktů, určitě byste uvítali, kdybyste si mohli na jednom zařízení zobrazit stav baterií všech ostatních přístrojů, k nimž jste přihlášení.

Změny v aplikacích

Univerzální aplikace

Spekuluje se o tom, že se na letošní WWDC Apple pochlubí univerzálními aplikacemi, které budou možné spustit jak na iOS, tak na macOS. Ačkoliv není v tuto chvíli jejich příchod zcela potvrzen, zajímavá novinka by to jistojistě byla a i my v redakci očekáváme, že by k ní mohlo skutečně již letos dojít.

Ovládací prvky v aplikaci Fotoaparát

Apple má sice nativní aplikaci pro pořizování fotek, nicméně někteří uživatelé hledají náhradu, protože nejsou spokojení s tím, že v aplikaci Fotoaparát nemohou provést žádné vlastní nastavení. Apple neumožňuje manuální nastavení fotoaparátu. Sice přes Nastavení – Fotoaparát můžete nastavit kvalitu videa a zpomaleného záběru, formáty či mřížku, ale je zdlouhavé chodit nastavovat dané prvky přes aplikaci Nastavení, a proto by mohl Apple umožnit přístup k tomuto nastavení přímo přes rozhraní Fotoaparátu.

Poměr stran v aplikaci Fotoaparát

Dále uživatelé žádají, aby bylo možné v aplikaci Fotoaparát nastavit výchozí poměr stran fotografií. Ani to by ale neměl být problém implementovat.

FaceTime

Jestliže si často voláte s rodinou přes FaceTime, ale štve vás, že musíte volat vždy každému zvlášť, což zabere spoustu času, zřejmě byste přivítali možnost skupinových hovorů přes FaceTime. Apple údajně na skupinových videokonferencích přes FaceTime pracuje, ale není jisté, zda se opravdu v iOS 12 tato možnost objeví. Ještě se očekává, že do FaceTime přijdou Animoji, a tak byste se mohli proměnit v nějaké roztomilé zvířátko, které by kopírovalo vaši mimiku.

Seznam přání v App Storu

Apple v iOS 11 kompletně překopal App Store, ovšem mnohým se nelíbilo, že odstranil seznam přání, kam si uživatelé ukládali aplikace, které by si chtěli jednou koupit.

Podívejte se na další koncept iOS 12, Zdroj: BirchTree:

Vylepšení aplikace Fotky

Uživatelům by se také líbilo, kdyby Apple vylepšil aplikaci Fotky, například by mohl umožnit změnu pořadí fotografií, změnu velikosti mřížky, editaci metadat a podobně.

Redesign aplikace Hudba

Před několika dny jsme vám ukázali povedený koncept, jak parádně by mohla vypadat aplikace Hudba. Platforma by mohla nabídnout například skupinové playlisty, které byste mohli sdílet s až 50 přáteli, vylepšené zpětné vazby, které byste mohli posílat interpretům při poslechu hudby, ukazatele oblíbenosti jednotlivých skladeb ve formě šipek a podobně.

iPad

Podpora myši

Apple ve svých reklamách zdůrazňuje, že iPad Pro by mohl bez problémů nahradit i počítač, a tak by mohl přidat i podporu myši.

iPhone aplikace pro iPad

V iPadu chybí několik aplikací, které iPhone má, například Kalkulačka, Zdraví, Počasí či Aktivity. Určitě se vám už několikrát stalo, že jste byli na iPadu, něco jste si potřebovali spočítat na kalkulačce, ale nemohli jste, protože ji iPad nemá.

Nastavení funkcí

Wi-Fi a Bluetooth

Apple v iOS 11 změnil funkce přepínačů Wi-Fi a Bluetooth v Ovládacím centru. Pokud kliknete na tlačítko Wi-Fi či Bluetooth, funkce se nevypne trvale, ale pouze na určitou dobu (respektive se odpojí od připojené sítě). Uživatelům se to však příliš nelíbí, a tak by v iOS 12 uvítali, kdyby bylo možné vypnout Wi-Fi či Bluetooth přes Ovládací centrum natrvalo, nikoliv pouze dočasně.

Umělá inteligence

Siri

Virtuální asistentka Siri není tak dokonalá jako konkurenční hlasoví asistenti, a tak by se určitě hodilo, kdyby na ní Apple více zapracoval. V České republice bychom určitě ocenili, kdyby Siri dostala konečně podporu českého jazyka. Prozatím s ní musíte komunikovat v anglickém jazyku.

WOQRG

Dnes nejčtenější

.