Zavřít reklamu

Zdá sa, že Muskove vyjadrenia o nepriestrelnej bezpečnosti modelov z garáže Tesly sa naozaj potvrdili. Samozrejme, kauzy ohľadom funkcie Autopilot a podobné záležitosti sú pre mnohých skeptikov diskutabilné, no najnovšie testy dokazujú, že elektromobily Tesla naozaj dominujú na poli bezpečnosti. Tento fenomén dokazuje aj najnovší záznam skúšobných crash testov, v ktorých hrá hlavnú úlohu elektrické SUV Model X.

Už pred nejakým časom sa do automobilového sveta dostala informácia, že Model X od Tesly je takmer najbezpečnejším automobilom, ktoré je možné si zadovážiť. Interné záznamy spoločnosti ukazujú, že toto vozidlo je naozaj hodné titulu najbezpečnejšieho vozidla vo svojej triede. Testy, ktoré Tesla uskotočnila boli zamerané na prevrátenie vozidla na strechu, no pri všetkých pokusoch bola táto snaha neúspešná. Model X je skrátka neprevrátiteľný a presvedčiť sa o tom môžete v nasledujúcom videu.

Na základe podniknutých testov, ktoré organizuje americká národná agentúra pre cestnú bezpečnosť (skratka: NHTSA) si Model X od Tesly odniesol plný počet hviezdičiek. 5 hviezdičiek dopĺňa aj fakt, ktorý ste mohli vidieť na zázname crash testu. Dôvodom, prečo sa vozidlo neprevráti na strechu je extrémne nízke ťažisko. Je to spôsobené ťažkou batériou, ktorá je implementovaná priamo do podvozku auta. Národná agentúra tak uvádza, že možnosť prevrátenia Modelu X na strechu je len 9,30%.

V roku 2017 boli podniknuté testy, ktoré ukazovali odolnosť Modelu X pri čelnej zrážke. Aj pri tomto testovaní sa potvrdil fakt, že elektrické SUV od Tesly, je skutočne masívny kolos, ktorý je odolný na všetkých frontoch.

Nezaostávajú ani ostatné vozidlá z produkcie spoločnosti, čo dodáva firme status jedného z najspoľahlivejších producentov elektromobilov súčasnosti. Momentálne ide o prvé a jediné SUV, ktorému sa podarilo dosiahnuť tak ukážkové výsledky vo všetkých kategóriách.

Tesla Model X

Dnes nejčtenější

.