Zavřít reklamu

Před několika dny učinil Google obrovské odhalení, přičemž nám poskytl obrázek o tom, na co se jako uživatelé můžeme těšit. Více než rok poté, co Google přinesl Google Assistant také do iPhonů, můžeme vidět, jak velké rozdíly jsou mezi Google Assistant a Siri. Bohužel, Siri neumí mnohé věci, které Google Assistant ano, a tím za konkurentem zaostává.

Google Assistant slibuje spoustu nových triků. Podívejte se tedy, co všechno Google Assistant na rozdíl od Siri umí.

Osobní telefonní hovory

Zajímavou funkcí, kterou Google Assistant má, je možnost telefonovat za vás. Prostřednictvím funkce bude moci digitální asistent rezervovat schůzky a konverzovat, kdykoliv bude potřeba. Očekává se, že asistent bude působit přirozeně jako člověk, takže je prakticky nemožné, aby uživatel na druhé straně věděl, že nehovoří se skutečnou osobou. Ačkoliv bude tato funkce určena zprvu pouze pro vyřizování telefonátů do firem (například pro objednání ke kadeřnici), je více než zajímavá.

Pokračování v konverzaci s asistentem

Další novinkou, kterou má Google Assistant od Siri napřed, je, že člověk bude moci pokračovat v normální konverzaci s asistentem, aniž by musel pokaždé při nové otázce používat klíčovou frázi „Hey Google“. Díky tomu tak bude využívání umělého asistenta daleko přirozenější a uživatel nabude pocit, že hovoří se skutečným člověkem. Ani tohle však bohužel Siri zatím nezvládá.

Lokace, lokace, lokace

Díky službě Google Maps je hledání vaší aktuální polohy či získání návrhů v okolí pro pomocníka Google Assistant jednodušší a spolehlivější než u Siri. Výsledky získané umělou inteligencí jsou uspořádány v čistším rozvržení, které vám umožní bez problémů přejít na Google Street View. Navíc se dá očekávat, že tuto možnost nabídne Google prakticky ve všech zemích, ve kterých jeho asistent funguje. Siri vám je však při získávání návrhů na návštěvy okolních lokací v mnoha zemích absolutně k ničemu.

Přátelské připomenutí

Jednou z nejlepších funkcí, kterou Google Assistant má, je schopnost zapamatovat si vše, co jste řekli. Google Assistant a Siri poskytují spolehlivé odpovědi na jakékoliv otázky, které vás jen napadnou, ale schopnost opětovně používat dané informace má pouze Google Assistant.

Pod novým sloganem „Make Google Do It“ může asistent dále využívat informace pro každodenní život. Google Assistant vám dokáže například naplánovat týden tím, že vám bude připomínat přestávky, schůzky a další rutiny, protože všechno už bude vědět z toho, jak jste s ním konverzovali o daných věcech.

siri-vs-google-now

 

Související články

Dnes nejčtenější

.