Zavřít reklamu

Google včera světu na své konferenci I/O ukázal novinky, které připravuje pro své produkty v následujících týdnech a měsících. Pojďme si tedy novinky, které jsou více než zajímavé, společně představit.

Na zajímavé vylepšení se mohou těšit uživatelé Gmailu. Ten totiž dostane novinku ve formě inteligentní kompozice, která vám bude navrhovat při psaní emailu fráze, které lze ve zprávě využít. Díky tomu by se tak mohla mailová komunikace výrazně zrychlit, protože byste měli díky této novince dopisovat do emailu velmi málo vlastních vět.

Těšit se můžeme i na vylepšení pro Google Photos, které budou již brzy nabízet doporučené akce, díky čemuž bude práce s nimi daleko jednodušší. Pokud se například vyfotíte s kamarádem, umělá inteligence jej identifikuje a nabídne vám, zda mu nechcete tuto fotografii odeslat. Těšit se však můžete i na různé nabídky úprav fotografií, které budou též řízeny umělou inteligencí.

Google Asistent jablečné Siri opět uniká

Spoustu novinek nachystal Google i pro svého asistenta, tedy jakousi obdobu Siri od Applu. Hned na úvod se sluší říci, že jej Google chystá rozšířit i do České republiky, ve které bude podporovat češtinu. V tomto ohledu tak Google Apple jednoznačně překonal. Zatím ale není jasné, zda budou pro češtinu použitelné veškeré funkce, které asistent zvládne i v angličtině.

Krom toho, že získal šest nových hlasů, bude nyní zvládat takzvané pokračující konverzace. To ve zkratce znamená, že na něj budete moci hovořit a dávat mu povely ihned za sebou bez toho, aniž byste jej museli vždy před každým povelem zaktivovat frází “Ok Google”. Zprvu bude asistent zvládat odpovědět “pouze” na dvě po sobě jdoucí otázky, což se však samozřejmě v budoucnu výrazně změní. Díky tomu by tak mělo být využívání asistenta Googlu daleko přirozenější.

Google myslel při tvorbě novinek i na rodiče. Připravuje pro ně totiž režim, který bude jejich děti učit slušným mravům. Asistent se totiž bude u dětí snažit posílit jejich zdvořilost, jelikož bude reagovat na poděkování, prosení a to samozřejmě oboustranně. Díky tomu by si tak mohly děti využívající asistenty od Googlu osvojit slušné chování daleko rychleji. 

Dokonce za vás i zavolá

Další peckou je funkce Google Duplex, která umožňuje asistentovi od Googlu volat na telefonní čísla firem a domlouvat za vás například různé schůzky. V demu na pódiu například Google domluvil bez problému schůzku u kadeřníka. Tuto funkci Google nabídne později v tomto roce. Není pochyb o tom, že je tato novinka obrovským příslibem do budoucna a pokud se jí Googlu podaří rozvíjet správným směrem, může s ní udělat velkou díru do světa. 

Krom těchto upgradů pak Google ukázal upravenou aplikaci Zprávy s personalizovanými návrhy zpráv či novou generaci čipu pro strojové učení, která by měla zlepšit umělou inteligenci u jeho produktů. Dočkali jsme se ale i představení nového Androidu P, o kterém jsme vás dnes již informovali. 

Využití rozšířené reality v Google Maps

Velkých vylepšení se dočkají i Google Maps, které budou nově nabízet sekci Pro vás. Ta bude personalizovaná a naleznete v ní vše, co byste měli vědět o okolí a to samozřejmě podle vašich preferencí. Naleznete tam tak například otevírací doby restaurací či místa, která určitým způsobem souvisí s místy, která jste navštívili v minulosti. Tato místa budou navíc hodnocena tak, abyste snadněji zjistili, co má pro vás cenu navštívit a co naopak ne.

Zajímavé je i to, že pokud budete například s kamarády plánovat návštěvu restaurace ale nebudete se moci shodnout které, budete moci díky nové funkci své návrhy s přáteli sdílet a například i hlasovat, která je vám nejvíce po chuti. 

Google též oznámil novou funkci rozšířené reality, která přichází do Street View. Díky tomu tak bude například navigování daleko jednodušší, jelikož vás mapy díky rozšířené realitě na displeji povedou přesně po vyznačené trase v reálném prostředí. Zatím je však bohužel o této novice poměrně málo informací, takže nevíme, kdy vyjde a ani to, na jakých zařízeních si ji užijeme. Dá se ale očekávat, že se této funkce dočkáme i v aplikaci pro iOS. 

Jak tedy můžete sami vidět, novinek spojených s umělou inteligencí je opravdu hromada a je víceméně jasné, že je to právě Google, kdo je v tomto odvětví jedním z nejsilnějších hráčů. V porovnání například s Applem a funkcemi jeho umělé asistentky Siri je totiž o poznání výše. Snad se tedy Apple v tomto směru zavčas probudí a přinese novinky, kterými bude Googlu konkurovat. 

google 2018
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější