Zavřít reklamu

Potýkáte se s problémy u Face ID na iPhonu X, ale nejste si vědomi toho, že byste jej nějak poškodili či něco podobného? Problém může být úplně někde jinde. Jablečná společnost totiž začala rozšiřovat do Apple Storů a autorizovaných servisů dokument s aktualizovaným opravným postupem, ve kterém možné závady nefunkčního Face ID vysvětluje. 

V dokumentu Apple vysvětluje, že při nefunkčním Face ID je potřeba nejprve provést diagnostiku zařízení a zjistit, zda není nějakým způsobem poškozený zadní duální fotoaparát. Právě ten totiž může zamezit fungování předního modulu pro Face ID. Zní to sice skoro až neuvěřitelně, je to však skutečně tak. Podobné zprávy se totiž objevovaly po příchodu iPhonu X i na různých internetových diskuzích, kde poukazovali majitelé tohoto telefonu na to, že po selhání zadní kamery opravdu selhává i předek s Face ID.

Ačkoliv nemáme přesné informace o tom, jak přesně propojení mezi zadním a předním fotoaparátem funguje, podle jednoho ze zaměstnanců génius baru je TrueDepth kamerka propojena s teleobjektivem na zádech iPhonu, kvůli čemuž může dojít k vyřazení z provozu jedné z těchto částí po selhání části druhé. 

Dokument je podle dostupných informací distribuován především proto, aby se celkově zvýšila úroveň péče o jablečné zákazníky. Proces řešení problému by se totiž mohl díky tomuto zjištění ještě více urychlit. Ve většině případů by pak měla končit podobná závada výměnou telefonu – tedy alespoň dle zkušeností diskutujících z internetových diskuzí. 

Porucha u zadního fotoaparátu však není to jediné, co může vaše Face ID vyřadit z provozu. Několik desítek uživatelů si například stěžovalo na to, že jim Face ID přestalo fungovat po aktualizaci na iOS 11.2. To ale naštěstí Apple vyřešil vydáním další aktualizace, která tento problém opravila a iPhonu X navrátila jednu z jeho hlavních předností.

face-id-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější