Zavřít reklamu

Když představil Apple vloni nový iPhone X, začalo se čile spekulovat nad tím, zda je právě tohle směr, kterým by se rád Apple na dalších pár let ubíral. Tyto spekulace později potvrdilo i několik analytiků, kteří díky svým zdrojům buď v samotném Applu či jeho dodavatelském řetězci dokázali zjistit, že nám jablečná společnost na letošek nachystá hned tři nové iPhony s bezrámečkovým designem a absencí Touch ID po vzoru loňské “desítky”. Jak však budou tyto modely přesně vypadat?

Ačkoliv se o iPhonu X mluví jakožto o telefonu s bezrámečkovým designem, rámečky kolem displeje má přeci jen poměrně tlusté. Respektive, nic šíleného to sice není, pár desetin milimetru by z nich Apple uloupnout přeci jen mohl. Toho bychom se však mohli dočkat u letošních modelů. Některé náznaky z minulých měsíců totiž naznačovaly, že zúžení rámečků okolo displeje se skutečně blíží a dočká se jej již druhá generace iPhonu X. Zvlášť iPhonu X Plus by pak tato dieta náramně prospěla, jelikož bude i tak opravdovým pádlem. Zúžení rámečků okolo displeje by tak mohlo i jeho celkovou velikost o něco málo pozměnit a zmenšit, což by bylo velmi příjemné hlavně pro ty uživatele, kteří nemají úplně velké ruce, ale “plusková” verze je zkrátka a dobře přitahuje. 

Na to, jak by mohla “plusková” verze se zúženými rámečky vypadat, jsme se proto zeptali designéra Ondreje Mitka, se kterým spolupracujeme a on nám jako odpověď zaslal velmi povedené koncepty, na kterých můžeme iPhone X Plus porovnat jak s chystaným iPhonem s LCD displejem a hliníkovým rámečkem, tak současným iPhonem X s 5,8” OLED displejem.

Dočkají se všechny modely? 

Jak můžete sami vidět, užší rámečky iPhonu X Plus určitě sluší a ačkoliv se jedná z velké části o kosmetickou úpravu, rozhodně by ji plno jablečných fanoušků ocenilo. Nemusel by to být ale jen větší z dvojice modelů s OLED displejem. Užší rámečky by si totiž zasloužil i menší 5,8” model. Dá se však předpokládat, že pokud by po nich Apple sáhl u většího modelu, použije je i u menšího a s tlustšími rámečky nechá jen LCD model, který má lákat hlavně cenou a tudíž bude muset nějaké úsporné kompromisy přijmout. 

Dá se předpokládat, že následující týdny a měsíce budou na úniky opět bohaté jako tomu bylo i minulý rok. Podaří se nám tedy i letos rozklíčovat prakticky všechna tajemství ještě před samotným vydáním iPhonů? Uvidíme. 

iphone x plus fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější