Zavřít reklamu

Ačkoliv se již netěší jailbreak ani zdaleka tak velké oblibě jako v minulosti, své zastánce si stále mezi jablečnými uživateli najde. Ti se však budou muset smířit s tím, že pokud čekají na jailbreak iOS 11.3, nemusí se ho dočkat nikdy. Sice existuje, jeho tvůrce jej však veřejnosti s největší pravděpodobností nepropůjčí. 

Tvůrcem jailbreaku je čínský hacker, který se svým výtvorem pochlubil na sociální sítí Twitter a navrch přiložil i jednu fotografii zachycující kódy systému. Další fotografie však ukazuje, že se hacker zapojil do jednoho z programů, který vyplácí za vyhledávání chyb v systémech tučné honoráře a jeho výtvor tak vznikl jen a pouze proto, aby na něm následně poukázal na chyby a získal honorář. Hacker navíc patří do týmu Qihoo 360 Vulcan, který se právě vyhledáváním chyb v softwarech zabývá, ale nikdy je nevypouští na veřejnost. Pokud jste tedy na jailbreak iOS 11.3 čekali, máte nejspíš smůlu.

Je vůbec ještě potřeba?

Přestože je neuvolnění jailbreaku iOS 11.3 poměrně nepříjemné, žádné velké diskuze s největší pravděpodobností nevyvolá. Jak už jsem totiž psal výše, komunita “jailbreařů” pomalu ale jistě vymírá, jelikož Apple ve svých systémech umožňuje daleko více věcí než doposud. Díky příchodu mnoha novinek tak již není zkrátka a dobře upravování iPhonu pomocí jailbreaku příliš potřeba. Ostatně, kvůli odlivu “jailbreakařů” byly v minulém roce vypnuty dvě ze tří hlavních úložišť jailbreakových aplikací.

A co si myslíte vy? Nabízí nynější verze iOS prakticky vše, co je potřeba a tudíž již nemá jailbreak smysl, nebo si bez něj nedokážete využívání iPhonu příliš představit? 

iOS-11-Jailbreak
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější