Zavřít reklamu

Včera obletěla svět velmi znepokojivá zpráva o tom, že se Applu nedaří prodávat jeho chytrý reproduktor HomePod tak, jak by si sám představoval a kvůli nezájmu ze strany zákazníků musel dokonce jeho výrobu výrazně utlumit. Tuto skutečnost pak před malou chvílí potvrdil i věhlasný analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities, který nám v minulosti již pár podobných tajemství ohledně jablečných produktů odhalil. Jeho zpráva však Apple rozhodně nepotěší. Potvrdila totiž prakticky vše, co jsme se dozvěděli již včera.

Když vstupoval HomePod na trh, mnoho analytiků bylo k jeho úspěchu pozitivně nakloněno a předpovídalo, že jej Apple letos prodá zhruba deset milionů. Tohle číslo je však již nyní podle Kua absolutně nereálné. Podle jeho odhadů, které vychází ze zpráv od jeho zdrojů, se totiž letos prodá zhruba dva až dva a půl milionu HomePodů.

Hlavní problém spatřuje Kuo především v poměrně vysoké ceně. Ta je sice v porovnání s ostatními jablečnými produkty relativně přijatelná, oproti konkurenčním chytrým reproduktorům je však o poznání vyšší. I kvůli tomu tak podle Kua Apple přichystá novou a o poznání levnější verzi svého reproduktoru. Ten by však mohl přijít skutečně již bez podpory Siri.

Jablečná asistentka je totiž v HomePodu poměrně značně omezená a s konkurenčními asistentkami se nemůže příliš rovnat. Apple jí tak nejspíš bude pomocí softwarových aktualizací značně vylepšovat, aby se některými funkcemi alespoň přiblížila své konkurenci. U levné verze HomePodu bychom se jí však dočkat kvůli úsporám vůbec nemuseli a reproduktor by tak sloužil ryze pro přehrávání hudby.

Uvidíme, zda se tedy skutečně levnějšího HomePodu, který zažehná krizi tohoto produktu, dočkáme či nikoliv. Jelikož se však podle dostupných zpráv prodává v některých Apple Storech denně třeba jen deset kusů chytrého reproduktoru, bude muset Apple urychleně tento problém vyřešit. Nebylo by pro něj však nejjednodušší, kdyby jeho prodej zahájil i v dalších zemích, než jen v USA, Velké Británii a Austrálii? 

homepod fb

Související články

Dnes nejčtenější

.