iOS 11.3 ukrývá jednu doposud neobjevenou užitečnou novinku

Každý z vás si jistě vzpomene na dobu téměř dva roky zpět, kdy debutovala populární hra Pokémon GO. Titul byl sice od prvního dne dostupný ke stažení v App Store, nicméně jen ve vybraných zemích, a tak například uživatelé z České republiky museli hru stahovat z amerického App Storu. To však s sebou přineslo problémy s aktualizacemi, které bylo možné stáhnout pouze v obchodě, kde byla stažena i samotná aplikace, a tak se uživatelé museli neustále přepínat mezi českým a americkým App Storem. S příchodem nového iOS 11.3 je tomu ale konec.

Zahraniční magazín Macerkopf totiž zjistil, že Apple v iOS 11.3 sjednotil dostupnost aktualizací aplikací napříč všemi mutacemi App Storu. To ve zkratce znamená, že pokud si nyní stáhnete aplikaci či hru ze zahraničního App Storu, budou všechny její následné aktualizace dostupné i v české verzi obchodu. Nově tak není potřeba se kvůli stažení aktualizací přepínat mezi jednotlivými obchody, ale zkrátka je jednoduše všechny stáhnete v záložce Aktualizace.

Jediným nedostatkem zůstává, že v některých případech bude App Store vyžadovat přihlášení k jinému Apple ID, se kterým byla aplikace ze zahraniční verze obchodu původně stažena. I přesto je ale proces stahování aktualizací nyní značně rychlejší, a i když skupina uživatelů stahující zahraniční aplikace není pravděpodobně nijak velká, jedná se o vítané vylepšení. Například uživatelé využívající anglickou aplikaci .boon, potřebnou pro zprovoznění Apple Pay v České republice, budou jistě potěšeni.

|
5
Leitz

Diskuze

  Blbosti, to by jim šlo, spíš by mohli dodělat možnost vypnout ty kousky displeje po stranach výřezu, tak jak to ma P20 Pro od huaweie, vypada to parádně nemyslite?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz