Zavřít reklamu

Přibližně před půl rokem jsme vám přinesli exkluzivní návod, jak zprovoznit platební službu Apple Pay v České republice nebo i na Slovensku. Platit iPhonem nebo hodinkami Apple Watch v ČR bylo možné díky aplikaci boon. a anglické virtuální kartě, kterou bylo možné dobíjet přes českou platební kartu. Bohužel po pár dnech od zveřejnění návodu boon. zakázal nabíjení jejich anglické z některých cizích karet, tudíž všichni v ČR a SR měli utrum. Nyní tu ale pro vás máme návod, jak celý zákaz obejít a znovu platit v České republice nebo na Slovensku přes Apple Pay.

Celý návod jsem osobně vyzkoušel a skutečně funguje. Sám momentálně v obchodech s bezkontaktním platebním terminálem neplatím jinak, než pomocí svého iPhonu. Vše opět spočívá v aplikaci boon., kterou je potřeba si stáhnout, založit si v ní účet a přidat si kartu do aplikace Wallet (pokud tak ještě nemáte). O těchto krocích se zde již rozepisovat nebudu, jelikož je najdete v tomto návodu. Problém je, že boon. je potřeba nabíjet přes jinou, než českou platební kartu a právě v dnešním návodu si ukážeme, jak na to.

Založení karty

V první řadě je potřeba si stáhnout aplikaci Monese, která patří stejnojmenné anglické bance. Zde je potřeba se zaregistrovat a vyplnit skutečně všechny údaje pravdivě. Při registraci doporučuji zadat kód PUZRMUMA, získáte tak 5 liber navíc (cca 160 Kč). První měsíc je vedení účtu Monese zdarma, poté stojí 4,95 liber měsíčně. Do aplikace Monese musíte vyfotit i svůj občanský průkaz z obou stran nebo pas a stejně tak přiložit i svoji fotografii. Následně je nutné si přes aplikaci nechat zaslat fyzickou platební kartu Monese na svou adresu. Dobrou zprávou je, že karta je zadarmo. Aplikace mi hlásila, že Monese karta dorazí cca do 14 dnů, přišla ale přibližně o týden dříve.

Nabití karty

Mezitím, než karta dorazí, si můžete na svůj nový Monese účet poslat peníze. Stačí jen v aplikaci nahoře kliknout na Deposit money. Nabízí se možnost uskutečnit mezinárodní převod peněz pomocí IBAN přímo ze svého účtu, kde provedete příkaz v cizí měně. Převod přímo z české banky ale bývá v drtivé většině případů nevýhodný a pomalý, proto doporučuji vyzkoušet službu TransferWise, což je služba, která za výhodný kurz převádí různé měny daleko levněji než klasické banky.

Ve službě se stačí zaregistrovat (tentokrát není potřeba žádné další ověření), zvolit, že chcete převádět koruny na libry a zadat částku (buďto v korunách nebo v librách). Poté zvolíte, že chcete poslat peníze sami sobě (myself) a do tabulky, která na vás vyskočí zadáte údaje z aplikace, které naleznete v aplikaci Monese v sekci Deposit money pod UK bank transfer. Následně zadáte své jméno a poté číslo svého bankovního účtu. Jakmile vše potvrdíte, zobrazí se vám č. účtu, na který je potřeba poslat peníze ze svého účtu. Jedná se o český účet u Raiffeisenbank‎, tudíž pokud máte stejnou banku, budou vaše peníze převedeny okamžitě, v ostatních případech do 1-2 pracovních dnů. Při zadávání příkazu nezapomeňte do popisu pro příjemce uvést kód, který se nachází pod nadpisem „Use this reference:„. Jakmile peníze odešlete, potvrďte, že jste tak učinili na TransferWise.

První převod přes TransferWise je bez poplatku, tedy za předpokladu, že se zaregistrujete přes výše uvedený odkaz. Vyplatí se tedy hned napoprvé přeposlat více peněz. Další převod už bude za poplatek, v případě 50 liber (1641 Kč) je poplatek 42 Kč.

Nabití boon.

Až peníze na váš účet u Monese dorazí, nezbývá nic jiného, než počkat na samotnou platební kartu. Jakmile dorazí, je potřeba ji v aplikaci aktivovat. To provedete tak, že v Monese v sekci Card kliknete na Activate card a poté zadáte poslední čtyři čísla karty. Nyní už jen stačí otevřít aplikaci boon. a poslat z Monese peníze. V boon. klikněte na +, poté na Manual top up, naskenujte kartu, vše ověřte a okamžitě máte peníze na účtu. Nyní můžete jít vesele platit přes Apple Pay!

apple-pay-cr-sk-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.