Zavřít reklamu

Live Photos jsou více než fotky. Lépe řečeno jsou to fotky, které mají přidanou hodnotu v podobě několikasekundového záznamu společně se zvukem, který se uloží do fotografie. Pokud se rozhodnete nějakou fotku s pomocí Live Photos vyfotit, můžete se poté na celý její záznam podívat v galerii tak, že na ní podržíte prst. V případě, že vyfotíte nějakou fotku s funckí Live Photos, z několika snímků se zvolí jeden výchozí – nejlepší, který se poté bude reprezentovat v galerii. Pokud byste se rozhodli takovou fotku nahrát například na Instagram, bude to právě on výchozí snímek, který se nahraje. Někdy se ale stane, že vaše iOS zařízení rozpozná fotografii, která není nejlepší. Naštěstí i tento problém Apple pojistil jednoduchou funkcí, která vám umožní změnit si výchozí snímek Live Photos. Jak na to se dozvíte v dalším odstavci.

Jak změnit výchozí snímek Live Photo

Otevřete aplikaci Fotkyzvolte si fotografii vyfocenou se zapnutou funkcí Live Photo, u které chcete změnit výchozí snímek. U této fotografii klikněte v pravém horním rohu na Upravit. Fotografie se přepne do módu úpravy. Zde si všimněte spodní lišty, ve které se nachází tučný čtverec, který určuje momentálně nastavený výchozí snímek. Pokud chcete výchozí snímek změnit, chytněte tento čtverecposuňte jej tam, kde chcete, aby se vytvořil úvodní snímek. Poté, co tento čtverec pustíte, se zobrazí možnost Nastavit jako titulní fotografii, na kterou klikneme. Poté už stačí pouze tapnout na tlačítko Hotovopravém dolním rohu. Úvodní snímek fotky se okamžitě změní.

Po úspěšné změně výchozího snímku vaší fotografie už si můžete fotku například nahrát na sociální síť nebo poslat kamarádovi v „upraveném znění“, tzn. že si nahrajete nebo pošlete fotku, která je dle vašeho individuálního názoru nejlepší. Na závěr bych vám ještě doporučil jeden podobný trik, který se taktéž týká Live Photos. Díky tomuto triku můžete fotit fotografie s dlouhou expozicí, stejně jako profesionální fotografové. Tento návod si můžete přečíst zde.

iphone-6s-live-photos-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.